Clooney mógł zarobić 35 milionów dolarów w jeden dzień. Mówi, czemu odmówił

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie 2021. Lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/3
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

George Clooney mógł zarobić 35 milionów dolarów za jeden dzień zdjęciowy, ale odrzucił tę propozycję. To równowartość ponad 142 milionów złotych. Amerykański gwiazdor wyjawił, że miał szansę zainkasować takie pieniądze za udział w reklamie linii lotniczych pewnego kraju.

Majątek George Clooneya jest szacowany na około 500 mln dolarów. Oznacza to, że może pozwolić sobie na odrzucanie nawet najbardziej lukratywnych kontraktów, jeśli najdą go wątpliwości. Aktor ma już za sobą takie sytuacje.

- Zaoferowano mi 35 milionów dolarów za jeden dzień pracy przy reklamie linii lotniczych. Ale rozmawiałem o tym z Amal (żona Clooneya - red.) i uznaliśmy, że to nie jest tego warte. To było związane z krajem, który jest naszym sojusznikiem, ale którego postępowanie czasami budzi wątpliwości - Clooney zdradził podczas wywiadu z dziennikiem "The Guardian". Aktor nie doprecyzował, jakie państwo ma na myśli.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jeśli chodzi o inne projekty reklamowe, aktor od 15 lat jest ambasadorem kawowego potentata. Ocenia się, że na współpracy z marką zarobił ponad 40 mln dolarów.

Film "Bar dobrych ludzi"

Clooney promuje obecnie ósmy wyreżyserowany przez siebie film – "Bar dobrych ludzi". To historia nastolatka, który wychowuje się bez ojca i większość czasu spędza z klientami lokalnego baru prowadzonego przez jego wujka (Ben Affleck). Scenariusz bazuje na bestsellerowej autobiograficznej powieści J.R. Moehringera, dziennikarza nagrodzonego w 2000 roku Nagrodą Pulitzera. Film będzie miał premierę 7 stycznia 2022 roku.

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości