W EuroMillions można dziś wygrać równowartość 750 milionów złotych. Zostało kilka godzin

Autor:
wac//am
Źródło:
The National Lottery, ITV News, PA, tvn24.pl
Psycholog o zwycięzcach loterii
Psycholog o zwycięzcach loterii
wideo 2/4
Psycholog o zwycięzcach loterii

160 milionów euro lub 139 milionów funtów - na taką wygraną w przybliżeniu może liczyć zwycięzca loterii EuroMillions. Chociaż kwota przyprawia o zawroty głowy, równowartość ponad 750 milionów złotych nie należy do rekordowych.

Osoby, które chcą wziąć udział w loterii, mają na to zaledwie kilka godzin. Gigantyczna kumulacja trwa do 20:30 czasu polskiego. By zagrać o miliony, wystarczy wybrać 5 liczb i 2 szczęśliwe gwiazdy lub tzw. szczęśliwy los z liczbami wybranymi losowo. W Polsce nie jest ona jednak dostępna.

Większe kumulacje słynnej loterii zdarzały się w niedalekiej przeszłości. Portal ITV News informował w lipcu o posiadaczu kuponu, który wygrał 195 milionów funtów (równowartość ponad miliarda złotych), "największą wygraną w historii National Lottery".

Rekordowa kwota wygrana w Wielkiej Brytanii i USA

Kilka miesięcy wcześniej para z Wielkiej Brytanii, Jess i Joe Thwaite wygrała na loterii 186 milionów funtów. Jak przekazali agencji prasowej PA, wygraną kwotę planują "podzielić się z rodziną" oraz przeznaczyć na podróż dookoła świata i zakup nowego domu.

W loterii EuroMillions mogą wziąć udział gracze z dziewięciu państw: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Irlandii, Luksemburga, Portugalii i Szwajcarii.

W innych loteriach wygrane mogą być jeszcze większe. W amerykańskiej Mega Millions rekordową odnotowano 23 października 2018 roku - zwycięzca z Karoliny Południowej zgarnął wtedy 1,537 mld dolarów.

ZOBACZ TEŻ: Za dwa miesiące zostanie ojcem, wygrał wielkie pieniądze na loterii. Już wie, na co przeznaczy nagrodę

Autor:wac//am

Źródło: The National Lottery, ITV News, PA, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości