Rozbito kumulację w loterii Mega Millions. To trzecia najwyższa wygrana w historii USA

Autor:
mb/ToL
Źródło:
New York Post, CNN, TVN24 Biznes

W piątkowym losowaniu loterii Mega Millions padła jedna główna wygrana w wysokości 1,28 miliarda dolarów. To równowartość około 6 miliardów złotych. Szczęśliwy kupon wysłano w stanie Illinois - przekazali organizatorzy loterii. Kumulacja rosła od kwietnia tego roku.

Jak podaje strona internetowa loterii, liczby wylosowane w ostatnim w piątkowym losowaniu to: 13, 36, 45, 57, 67 oraz 14. Ta ostatnia określana jest mianem Mega Ball.

Mega Millions - wygrane

Kumulacja, która rosła od 29 losowań, tj. od 15 kwietnia br., wreszcie została rozbita. Główna wygrana padła w stanie Illinois.

Teraz zwycięzca może zdecydować się na jeden z dwóch wariantów - na jednorazową wypłatę wygranej sumy pomniejszonej o podatki - 747,2 mln dolarów (na taką opcję decyduje się większość wygrywających), albo wypłacanie kwoty 1,28 mld dolarów w corocznych ratach przez 29 lat.

Ostatnia wygrana zostanie sklasyfikowana na trzecim miejscu na liście najwyższych wygranych w historii loterii w USA. Jak dowiadujemy się ze strony Mega Millions, rekordową wygraną w tej loterii odnotowano 23 października 2018 roku - zwycięzca z Karoliny Południowej zgarnął wtedy 1,537 mld dolarów.

Najwyższa wygrana w USA padła w loterii Powerball w styczniu 2016 roku. Było to 1,586 mld dolarów.

Szansa na główną wygraną w loterii Mega Millions wynosi 1 do 302,5 miliona.

Zaślepka materiału TVN24GO
Film dokumentalny: Gwiezdne wojny miliarderów
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: New York Post, CNN, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości