TVN24 Biznes | Ze świata

Internauci zagłosowali, Elon Musk spełnia obietnicę

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mb/ToL
Źródło:
Reuters

Elon Musk pozbył się w minionym tygodniu pakietu akcji Tesli o łącznej wartości 6,9 miliarda dolarów - podała agencja Reutera. Wartość rynkowa producenta samochodów elektrycznych skurczyła się o około 187 miliardów dolarów. Według Bloomberg Billionaires Index, szacowany majątek Muska zmniejszył się o 8,07 miliarda dolarów, jednak nadal pozostaje on zdecydowanym liderem listy najbogatszych osób na świecie.

W sobotę, 6 listopada Elon Musk zadeklarował na Twitterze, że sprzeda 10 procent, czyli około 17 milionów posiadanych akcji Tesli, jeśli użytkownicy serwisu poprą ten ruch. Za sprzedażą akcji ostatecznie opowiedziało się 57,9 proc. osób, które wzięły udział w sondzie utworzonej przez miliardera.

Dyrektor generalny Tesli przeszedł do realizacji zobowiązania w minionym tygodniu. Agencja Reutera przekazała, że w ostatnich dniach miliarder sprzedał 6,36 miliona akcji, czyli około 37 proc. z 17 milionów. Z informacji przekazanych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd wynika, że tylko w ostatni piątek Elon Musk sprzedał 1,2 miliona akcji za ponad 1,2 mld dolarów.

Jak wskazano, teraz musi się pozbyć jeszcze około 10 milionów akcji, aby wypełnić swoje zobowiązanie.

Elon MuskShutterstock

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Tesla - notowania

Tesla zakończyła ubiegłotygodniowe notowania na czerwono. Wartość akcji spadła w piątek o 2,83 proc. do ponad 1033 dolarów za walor. Tym samym została przerwana 11-tygodniowa seria, w której akcje Tesli zyskiwały na wartości.

Wartość akcji producenta samochodów elektrycznych spadła w tym tygodniu o 15,4 proc., co przełożyło się na spadek wartości rynkowej o około 187 mld dolarów, czyli więcej niż wynosi łączna kapitalizacja rynkowa np. spółek Ford Motor i General Motors - zwróciła uwagę agencja Reutera.

Notowania spółki Tesla w ostatnich dziesięciu dniachstooq.pl

Od początku roku akcje spółki podrożały o 46,45 proc., a kapitalizacja pierwszy raz w historii przekroczyła 1 bilion dolarów.

Autor:mb/ToL

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości