British Airways odwołają ponad 300 lotów

Autor:
/ToL
Źródło:
PAP
Lotnisko Heathrow
Lotnisko HeathrowReuters Archiwum
wideo 2/2
Reuters ArchiwumLotnisko Heathrow

W ciągu 10-dniowego okresu przed i w czasie Wielkanocy linie lotnicze British Airways będą odwoływać po około 32 loty dziennie z londyńskiego lotniska Heathrow. Powodem jest planowany strajk pracowników kontroli bezpieczeństwa.

Strajk 1400 pracowników kontroli bezpieczeństwa zatrudnionych na terminalu 5 będzie ma potrwać od 31 marca do 9 kwietnia, czyli do Niedzieli Wielkanocnej włącznie.

Strajk na Heathrow

Z terminalu 5 na Heathrow korzystają wyłącznie linie British Airways. Przewoźnik na razie nie podał, które konkretnie loty zostaną odwołane i czy w jakimś stopniu zakłócenia będą dotyczyć lotów do Warszawy.

Linie British Airways poinformowały, że z powodu strajku władze Heathrow zwróciły się o zmniejszenie liczby lotów zaplanowanych na te dni o 5 proc. i wstrzymanie sprzedaży biletów na połączenia w tym okresie.

Z kolei władze Heathrow oświadczyły, że wdrożone zostaną plany awaryjne, by zakłócenia dla pasażerów były jak najmniejsze, ale ostrzegły, że kontrole bezpieczeństwa mogą potrwać nieco dłużej niż zwykle. Przypomniały też, że zaoferowały podwyżkę w wysokości 10 proc.

Związek zawodowy Unite, który jest organizatorem strajku, przekonuje, że protestującymi pracownikami nie kieruje chciwość, gdyż z powodu niskich płac nie starcza im na życie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości