Wakacje w europejskiej stolicy? Zobacz, gdzie wydasz najwięcej

Z kraju

TVN24 BiSLuksusowe wakacje. Sprawdź dokąd jeżdżą bogacze

Na wakacje nie musimy wyjeżdżać jedynie nad morze, w góry czy nad jeziora. Sporo do zaoferowania mają też europejskie miasta. Wybierając taki wypoczynek musimy jednak liczyć się z kosztami. Za tydzień spędzony w hotelu w europejskiej stolicy przyjdzie zapłacić przeciętnie od 1,8 tys. zł w Sofii do 6,7 tys. zł w Londynie – wynika z danych zebranych przez Lion’s Bank.

Analitycy sprawdzili, ile będziemy musieli zapłacić za tygodniowy pobyt w najpopularniejszych stolicach w Europie.

Różne ceny

Średnia cena za 7 noclegów dla dwóch osób w Londynie wynosi ponad 6,7 tys. zł. Wyraźnie tańszy byłby tygodniowy pobyt w Sztokholmie, Amsterdamie, Bernie, Dublinie i Oslo. W tych stolicach dwie osoby zapłaciłyby średnio od 5 do 6 tys. zł za 7 noclegów w hotelu. „Co warto podkreślić, pomimo relatywnie wysokich stawek na tle innych stolic europejskich wspomniane miasta przyciągają wielu turystów. Na koniec sierpnia obłożenie hoteli wyniosło 60-70 proc. To oznacza, że nawet trzy pokoje na cztery zostały już zarezerwowane. Nie jest to wcale mało, bo podobnymi wynikami mogą się pochwalić popularne kurorty – słoneczne Alicante na hiszpańskim wybrzeżu, francuskie Lazurowe Wybrzeże, czy bardziej rodzimy przykład – Świnoujście wybitnie popularne wśród turystów zza Odry” - podkreślają analitycy.

Trochę taniej

W Europie można też znaleźć stolice, w których wakacje można spędzić znacznie taniej. Na czele tej grupy stoi Sofia – stolica Bułgarii, gdzie za 7 noclegów para zapłaci około 1,8 tys. zł. W mieście ofert noclegów wciąż jest dużo. Na ostatni tydzień sierpnia obłożenie hoteli wynosi 36 proc. Gdyby tu szukać najdroższej oferty, trudno będzie znaleźć coś za co para zapłaci ponad 10 tys. zł. Na przykład w Metropolitan Hotel Sofia, na najemcę wciąż czeka apartament o powierzchni 115 m kw. z tarasem i widokiem na góry i miasto. Cena z darmowym minibarem i śniadaniem w cenie to 9,2 tys. zł za 7 noclegów. Kolejne miejsca w gronie najtańszych zajmują Bukareszt (2 tys. zł) i Warszawa (2,2 tys. zł). We wszystkich przypadkach pomiędzy najtańszą i najdroższą ofertą rozstrzał jest spory. W obu miastach można więc znaleźć oferty, w których 7 noclegów kosztować będzie z jednej strony około tysiąca, a z drugiej około 10 tys. zł - czytamy.

Ile trzeba zapłacić za tydzień w europejskiej stolicy?Lion's Bank

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl