Z kraju

Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy

Z kraju

Sławomir Nowak przyjął obywatelstwo Ukrainy

Były polski minister transportu Sławomir Nowak, który w ub. tygodniu został pełniącym obowiązki szefa Ukrawtodoru, państwowej agencji drogowej Ukrainy, potwierdził, że przyjął obywatelstwo tego kraju.

O nabyciu przez Nowaka obywatelstwa ukraińskiego poinformował Wołodymyr Omelan, minister infrastruktury Ukrainy, który w poniedziałek przedstawił go zespołowi Ukrawtodoru.

- Pan Nowak jest fachowcem, którego potrzebuje Ukraina; otrzymał obywatelstwo Ukrainy i mam nadzieję, że współpraca między Polską i Ukrainą będzie się tylko pogłębiała – powiedział Omelan dziennikarzom.

Sam Nowak nie chciał rozmawiać z prasą, przyznał jednak, iż informacje o przyjęciu obywatelstwa ukraińskiego są prawdziwe. - Jestem również z tego powodu bardzo dumny - powiedział.

Ukraińskie prawo nie pozwala na posiadanie drugiego obywatelstwa.Na pytanie, czy zrzekł się polskiego obywatelstwa odpowiedział: Nie, oczywiście nie.

Zobacz. Były poseł i minister transportu Sławomir Nowak został szefem ukraińskiego odpowiednika GDDKiA - Ukravtodoru - poinformował na Twitterze premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman (wideo z dnia 19.10.2016 r.)

Sławomir Nowak ma nową pracę. Też będzie zajmował się drogami
Sławomir Nowak ma nową pracę. Też będzie zajmował się drogamiTVN24 BiS

Autor: gry / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości