Zmiana na stanowisku prezesa po 20 latach. Jest następca

Z kraju

Polska Pesa na niemieckich torachPesa
wideo 2/2

Robert Świechowicz, dotychczasowy wiceprezes i dyrektor generalny, został w poniedziałek nowym prezesem fabryki Pesa Bydgoszcz SA. Stojący na czele firmy od 20 lat Tomasz Zaboklicki będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

- Rada nadzorcza zaakceptowała zmianę na stanowisku prezesa zarządu. Tomasz Zaboklicki przekazał funkcję prezesa Robertowi Świechowiczowi. Zmiana na stanowisku prezesa przygotowywana była od kilku lat, to naturalna, zaplanowana wcześniej sukcesja - poinformował szef PR w Pesie Maciej Grześkowiak.

Wszystkie szczeble kariery

Zaboklicki, podobnie jak dwóch pozostałych głównych akcjonariuszy - Zygfryd Żurawski i Zenon Duszyński będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej. Pesa ma siedmiu akcjonariuszy; Świechowicz jest jednym z akcjonariuszy mniejszościowych. Świechowicz studiował zarządzanie i marketing, ze specjalnością zarządzanie finansami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też podyplomowe studia w zakresie prawa podatkowego. Jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy. W Pesie pracuje od 1997 r., gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery. Był samodzielnym pracownikiem ds. ekonomicznych, specjalistą, kierownikiem działu finansowego, a następnie od 2000 r. dyrektorem finansowym - członkiem zarządu, od 2012 r wiceprezesem i od 1 stycznia 2017 też dyrektorem generalnym

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pesa