TVN24 Biznes | Z kraju

Transfer z Rady Polityki Pieniężnej do zarządu NBP

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Podwyżka stóp o 0,25 punktu procentowego? Członek RPP odpowiada (wypowiedź z 5 sierpnia 2022)
Podwyżka stóp o 0,25 punktu procentowego? Członek RPP odpowiada (wypowiedź z 5 sierpnia 2022)TVN24
wideo 2/6
TVN24Podwyżka stóp o 0,25 punktu procentowego? Członek RPP odpowiada

Rafał Sura trafił do zarządu Narodowego Banku Polskiego. Sura w połowie lipca zrezygnował z funkcji członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP). Nie podał przyczyn swojej decyzji. Jego kadencja miała upłynąć 16 listopada 2022 roku.

Rafał Sura, który został powołany do RPP z ramienia Senatu, w lipcu na ręce marszałka Senatu złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. W głosowaniu, które miało miejsce 21 lipca br., za odwołaniem Sury było 82 senatorów, 9 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu.

Po kilkunastu dniach okazało się, że Rafał Sura został nowym członkiem zarządu NBP. Tak wynika z informacji zamieszczonych na stronie banku centralnego.

Kim jest Rafał Sura?

Rafał Sura jest absolwentem prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 2008 roku uzyskał stopień doktora nauk prawnych o specjalności prawo finansowe, a w 2014 roku - stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych o specjalności prawo administracyjne.

Od 21 września ubiegłego roku jest członkiem zespołu doradczego Ministra Edukacji i Nauki.

Do 16 listopada 2016 roku był sędzią Trybunału Stanu. Kierował zespołem ekspertów publicznego prawa gospodarczego w Ośrodku Analiz i Ekspertyz Prawnych Akademii de Virion w Warszawie. Był członkiem organów nadzorczych spółek prawa handlowego. Jest członkiem Rady Naukowej Przeglądu Sejmowego i Probacji. Był radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości