TVN24 Biznes | Z kraju

Nowa droga lądowa na Mierzei Wiślanej. Pierwsze samochody na trasie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Przekop Mierzei Wiślanej (maj 2021)
Przekop Mierzei Wiślanej (maj 2021)TVN24
wideo 2/5
TVN24Przekop Mierzei Wiślanej (maj 2021)

W piątek po południu otwarto most południowy nad budowanym kanałem żeglugowym na Mierzei Wiślanej. To jeden z dwóch mostów, po których mieszkańcy i turyści będą przejeżdżać odwiedzając miejscowości od Krynicy Morskiej do Stegny.

- Rok temu widzieliśmy pozostałości po wycince, a teraz mamy nową drogę lądową - powiedział w piątek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk tuż przez otwarciem dla ruchu mostu południowego.

Wiceszef MI po godzinie 13.00 na Twitterze zamieścił wpis, w którym poinformował o pierwszym samochodzie, który pojechał nowym odcinkiem.

"A oto pierwsze auto pokonujące Most Południowy, który został oddany do użytku. Turyści nie będą stali w korkach dzięki rozwiązaniom jakie wprowadzamy" - wskazał Gróbarczyk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Most na Mierzei Wiślanej

Otwarty w piątek most południowy to jeden z dwóch mostów bliźniaczych - drugi, północny znajduje się bliżej Zatoki Gdańskiej. Między obiema przeprawami jest kapitanat. Dzięki nim ruch samochodów w momencie uruchomienia kanału żeglugowego będzie odbywał się płynnie.

Urząd Morski w Gdyni oraz wykonawca inwestycji NDI/Besix informowali wcześniej, że to jeden z najdłuższych tego typu obiektów obrotowych w Polsce. Jego łączna długość to ponad 60 metrów, masa konstrukcji stalowej ustroju wraz z przeciwwagą to ok. 550–560 ton.

PAP/Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości