Z kraju

PiS chce mniej płacić szefom spółek należącym do Skarbu Państwa

Z kraju

ShutterstockPiS proponuje obniżenie pensji w spółkach Skarbu Państwa

Opodatkowanie odpraw i obniżenie pensji w spółkach Skarbu Państwa - takie propozycjr przedstawił dzisiaj w Sejmie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Kaczyński mówił, że wspólnota narodowa musi być skonsolidowana poprzez solidarność. - Solidarności nie ma bez sprawiedliwości. Sprawiedliwość dotyczy dystrybucji dóbr i równości wobec prawa. Zapowiedzi reform wymiaru sprawiedliwości są z cała pewnością odpowiedzią na tę potrzebę. Dzisiaj z równością wobec prawa jest w Polsce bardzo niedobrze - powiedział prezes PiS.

Spółki do wymiany?

- Wysokie opodatkowanie odpraw czy obniżenie pensji w spółkach należących do Skarbu Państwa. Tego rodzaju sprawiedliwość jest potrzebna - podkreślił Kaczyński.

Po wygranych wyborach PiS może samodzielne może wpływać na obsadę kluczowych stanowisk w resortach gospodarczych państwa. W grę wchodzą jednak nie tylko posady ministerialne, ale także te w spółkach i agencjach należących do państwa. Pod kontrolą zwycięskiej ekipy znajdzie się m.in. ponad 500 spółek z udziałem Skarbu Państwa. Wśród nich znajdują się te największe, o strategicznym znaczeniu jak KGHM, PGE, PZU, PKO BP, Lotos.

PiS ma do obsadzenia pół tysiąca prezesów
PiS ma do obsadzenia pół tysiąca prezesówTVN24 Biznes i Świat

Autor: tol / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty:
Pozostałe wiadomości