Popularny przewoźnik rozpycha się na rynku. Nowe linie i propozycja dla biznesu

Z kraju

shutterstock.comInauguracyjne przejazdy PolskiBusGold.com zaplanowano na 21 września 2015 roku

PolskiBus, jeden z działających na polskim rynku przewoźników autokarowych zapoczątkował kolejną akcję na rynku transportu publicznego w Polsce. Od dzisiaj można rezerwować bilety na nową usługę przewoźnika - PolskiBusGold. W ten sposób firma próbuje zdobyć klientów biznesowych i tych z grubszym portfelem, którzy wolą jednak podróż w bardziej luksusowych warunkach. Siatka połączeń PolskiegoBusa wzbogaci się o 8 nowych tras i aż 17 kolejnych miast. Pasażerowie zyskają także możliwość podróżowania do dwóch nowych europejskich stolic - Rygi i Tallinna.

- PolskiBusGold jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających pasażerów. To coś więcej niż podróż. To inny, wyższy poziom komfortu. Zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję wartą ponad 10 mln zł, by po raz kolejny zrewolucjonizować rynek i odmienić oblicze transportu publicznego w Polsce. Nasza nowa usługa będzie łączyła dobrze znane i lubiane cechy marki PolskiBus z zupełnie nowymi udogodnieniami - mówi sir Brian Souter, Prezes Zarządu PolskiBus.

We wrześniu

Inauguracyjne przejazdy PolskiBusGold zaplanowano na 21 września 2015 roku. Nowa marka będzie obsługiwała linię Warszawa - Kraków z 4 dziennymi połączeniami oraz linię Warszawa - Wrocław, z 3 połączeniami dziennie. Jej wyróżnikiem będzie luksusowe i przestronne wnętrze, przygotowane specjalnie na potrzeby najbardziej wymagających klientów. A dla pasażerów dostępny będzie bezpłatny catering. Kolejną nowością będzie wzbogacenie oferty o 8 nowych linii: P25, P26, P27, P28, P29, P30, P31, P32. Nowe trasy poszerzą dotychczasową siatkę połączeń o 17 nowych miast: Augustów, Biała Podlaska, Elbląg, Kalisz, Łomża, Mława, Ostrów Wielkopolski, Ostrołęka, Płock, Piotrków Trybunalski, Siedlce, Skarżysko Kamienna, Suwałki, Sandomierz, Sieradz, Tarnobrzeg oraz Włocławek. Wprowadzone zmiany sprawią, że PolskiBus będzie przewoził pasażerów już na 26 trasach, docierając do 40 polskich miast i 8 europejskich lokalizacji.

Ostatnią z nowości jest przedłużenie już istniejącego połączenia realizowanego w ramach linii P8 Warszawa - Białystok - Wilno. Dzięki temu, już wkrótce pasażerowie będą mogli razem z PolskiBus dotrzeć do Rygi oraz Tallinna.

Autor: mn/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com