PolskiBus musiał zawiesić połączenie. Bo był zbyt tani

Z kraju

tvn24bis.pl,PolskiBus będzie rzadziej jeździł na trasie Rzeszów - Lublin - Warszawa

Przewoźnik PolskiBus zawiesza połączenia na trasie Rzeszów - Lublin - Warszawa. To efekt decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego podjętej po protestach stowarzyszenia prywatnych przewoźników Bus - poinformował "Dziennik Wschodni".

Polskibus to firma, która niskimi cenami w kilka lat zdobyła znaczną część rynku przewozów autobusowych między największymi miastami w Polsce.

Przewoźnik uruchomił połączenie między Rzeszowem, Lublinem i Warszawą w październiku 2014 roku. Tymczasową zgodę na wykonywanie kursów udzielił wówczas marszałek województwa mazowieckiego.

Co się stało?

"Dziennik Wschodni" podał, że uruchomienie tej trasy oprotestowały w SKO stowarzyszenie przewoźników Lexmid oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego "Bus". W piątek SKO wydało decyzję, w której nakazuje firmie PolskiBus wstrzymanie połączeń na trasie między Rzeszowem i Warszawą z przystankiem w Lublinie. PolskiBus nie miał wyjścia i poinformował, że od 3 sierpnia zawiesza kursy na tej trasie. Ucierpią na tym pasażerowie podróżujący z Lublina do stolicy. Dotąd PolskiBus kursował na tej trasie dziewięć razy. Od poniedziałku kursów będzie już tylko pięć.

- Jesteśmy rozczarowani tą decyzją. Jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że od samego początku obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie połączeniem Warszawa – Lublin – Rzeszów. Zapewniam, że podejmiemy działania zmierzające do przywrócenia funkcjonowanie tej linii – powiedział gazecie Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji firmy PolskiBus.

Przewoźnicy zadowoleni

Decyzja SKO podoba się natomiast przewoźnikom. Stanisław Olszak, wiceprezes stowarzyszenia Bus i właściciel firmy przewozowej Contbus zaznaczył w "Dzienniku Wschodnim", że "wyniku wprowadzenia przez firmę PolskiBus pięciu dodatkowych połączeń upadły cztery firmy przewozowe, w związku z czym z rozkładów wypadło kilkanaście kursów".

- W naszej ocenie, ale też jak widać, w ocenie SKO sytuacja pasażerów uległa przez to pogorszeniu. Cieszę się, ze nasze argumenty zostały uznane – skomentował Olszak.

Autor: msz/gry / Źródło: Dziennik Wschodni

Źródło zdjęcia głównego: tvn24bis.pl,