TVN24 Biznes | Z kraju

Poczta Polska będzie dostarczać węgiel. Podpisano umowę

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
PAP
Morawiecki o tym, czy Polskę stać na zapłacenie kary za kopalnię Turów
Morawiecki o tym, czy Polskę stać na zapłacenie kary za kopalnię TurówTVN24
wideo 2/3
TVN24Morawiecki o tym, czy Polskę stać na zapłacenie kary za kopalnię Turów

Poczta Polska podpisała umowę ze spółką Polska Grupa Górnicza na świadczenie usług przewozów drogowych węgla do odbiorców w ramach usługi przesyłka paletowa. Umowa ma obowiązywać przez 12 miesięcy.

Poczta Polska podała, że jej oferta okazała się najkorzystniejsza w przeprowadzonym przez PGG nieograniczonym postępowaniu przetargowym. Współpraca z Polską Grupą Górniczą S.A. rozpoczęła się 1 września 2021 roku i ma trwać przez kolejny rok.

Według Poczty Polskiej, zgodnie z zapisami umowy, spółka obsłuży logistykę konfekcjonowanych ekologicznych paliw węglowych – ekogroszków: "Karlik", "Pieklorz" i "Retopal". Załadunki odbywają się w dwóch lokalizacjach: w KWK ROW Ruch Chwałowice – ekogroszku "Pieklorz" oraz w Zakładzie Produkcji Ekopaliwa w Woli – ekogroszków "Karlik" i "Retopal".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Poczta Polska - przesyłki paletowe

Obsługa logistyczna przesyłek paletowych jest realizowana w 16 halach, rozlokowanych na terenie całego kraju. Spółka planuje uruchomienie kolejnych 3 hal wielkopowierzchniowych.

Jak podano, przesyłka paletowa jest usługą rozwijaną w Poczcie Polskiej od ponad 10 lat. Rozszerzenie możliwości transportu za granice Polski nastąpiło ponad dwa lata temu, co pozwala jej wysyłać palety do kilkunastu krajów na terenie całej Europy.

Autor:mb/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości