Szykuj się na świąteczne podróże. PKP uruchamia dodatkowe pociągi

TVN24 Biznes

PKP IntercityPKP zwiększa ofertę w okresie świąteczno-noworocznym

36 dodatkowych pociągów oraz mobilni informatorzy - tak PKP Intercity przygotowuje się na zwiększony ruch na kolei w okresie świąteczno-noworocznym. Przewoźnik na bieżąco monitoruje również frekwencje w składach, tak by w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów.

Jak poinformował tvn24bis.pl rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak, w okresie świąteczno-noworocznym na trasy wyruszy 36 dodatkowych pociągów PKP Intercity. Będą to przede wszystkim składy jadące do miejscowości turystycznych takich jak Zakopane, Wisła, Kudowa Zdrój czy Kołobrzeg.

Dyżury informatorów

Przewoźnik na bieżąco monitoruje również frekwencje w składach, tak by w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania zapewnić odpowiednią liczbę miejsc dla pasażerów.

Jak wygląda zainteresowanie poszczególnymi przejazdami, mogą sprawdzić również sami podróżni, którzy dopiero planują wyjazd. Prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity można śledzić na stronie przewoźnika w zakładce "Prognoza frekwencji w pociągach".

Ponadto, w czasie świątecznych (20-24 grudnia) i noworocznych (30 grudnia, 1, 5 i 8 stycznia) wyjazdów na 18 dworcach kolejowych będą dyżurować mobilni informatorzy. Z ich pomocy skorzystają m.in. pasażerowie podróżujący z Krakowa, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Wrocławia - poinformował tvn24bis.pl Cezary Nowak.

Ceny biletów

Ci, którzy dopiero planują zakup biletu, mogą skorzystać ze zniżek na przejazdy. Jak wskazuje przewoźnik, podróżujący z dziećmi w ramach "biletu rodzinnego" mogą otrzymać 30 proc. zniżki. Taki sam rabat czeka także na seniorów, którzy ukończyli 60 lat.

Pasażerowie, którzy planują odwiedzić kilka miejsc w trakcie zbliżających się Świąt mogą skorzystać z "biletu weekendowego", dzięki którym będą mogli podróżować bez ograniczeń w ramach jednego biletu.

W okresie świątecznym "bilety weekendowe" PKP Intercity będą ważne od piątku (23 grudnia), od godz. 19:00 do wtorku (27 grudnia) do godz. 6:00. Ceny biletów w ofercie weekendowej zaczynają się od 81 zł na przejazdy w drugiej klasie dowolnymi składami TLK i IC. Natomiast za 164 zł podróżni mogą skorzystać z nielimitowanych przejazdów w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - czytamy w informacji przesłanej tvn24bis.pl.

Zobacz materiał z ubiegłorocznej jazdy testowej darta wyprodukowanego przez bydgoską Pesę (17.06.2015):

Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt PesyPKP Intercity

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity