TVN24 Biznes | Z kraju

Utrudnienia dla klientów. Największy bank na liście

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Glapiński: NBP podjął decyzję o rozpoczęciu cyklu podwyżek stóp procentowych we właściwym momencie
Adam Glapiński: NBP podjął decyzję o rozpoczęciu cyklu podwyżek stóp procentowych we właściwym momencieTVN24
wideo 2/10
TVN24Adam Glapiński: NBP podjął decyzję o rozpoczęciu cyklu podwyżek stóp procentowych we właściwym momencie

PKO BP, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank, BPS, BOŚ i Bank Pocztowy - to banki, które zaplanowały prace serwisowe na najbliższy weekend. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do niektórych usług.

PKO BP i Inteligo

"W niedzielę 13 lutego od godz. 0.00 do godz. 5.00 mogą wystąpić utrudnienia w płaceniu kartą w internecie. Prosimy wszystkie planowane ważne transakcje kartą w internecie wykonać wcześniej" - podał bank w komunikacie. Dodał, że w tym czasie nie będzie można obsługiwać kart płatniczych w iPKO oraz IKO, a także Inteligo.

"Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać w bankomatach i sklepach stacjonarnych. Działać będą także transakcje kodami BLIK i płatności internetowe Płacę z iPKO realizowane ze środków na koncie" - poinformował PKO BP.

ING Bank Śląski

"W nocy z soboty na niedzielę, 12-13 lutego, od 0.00 do 5.30 planujemy prace serwisowe" - przekazał bank. Dodał, że "w tym czasie utrudnione będzie: składanie wniosków w Moim ING i na stronie www.ing.pl" oraz "obsługa kart w systemie ING Business, korzystanie z usług powierniczych (e-Custody) oraz z części wniosków".

ING Bank Śląski podał, że nie będzie można:

- płacić kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, - aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, - zamówić kart płatniczych, - przypisać kart do telefonu w aplikacji Moje ING Mobile, - dodać kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay), - zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, - realizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej, - nie będą działać pożyczki oraz procesy sprzedażowe rachunków bieżących i oszczędnościowych.

"Najlepiej wypłać gotówkę, zrób niezbędne przelewy i zakupy poza godzinami prac serwisowych" - czytamy w komunikacie.

Bank podał również, że w sobotę (12 lutego) planuje przeprowadzenie prac technologiczno-serwisowych i w godzinach 8.00-20.00 niedostępne będą moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bank Millennium

"W nocy (12.02) od 0.30 do 0.50 wystąpią utrudnienia w korzystaniu z kart. W tym czasie zapłacisz kartą (np. na stacji benzynowej), ale niedostępne będą płatności BLIK oraz pozostałe usługi jak np. spłata karty, aktywacja nowej karty i zmiana ustawień karty" podał bank w komunikacie.

Alior Bank

"Informujemy, że w dniu 12.02.2022 (sobota) od godz. 22.30 do dnia 13.02.2022 (niedziela) do godz. 01.30 obsługa przelewów natychmiastowych EXPRESSELIXIR będzie niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe" - poinformował Alior Bank.

Dodał, że "prace nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów". "Przepraszamy za utrudnienia. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco" - napisano w komunikacie.

BOŚ Bank

"Z powodu wykonywania prac serwisowych od godz. 22.00 w piątek (11.02) do godz. 6.00 w sobotę (12.02), system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. Infolinia Banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością" - przekazał BOŚ Bank.

BPS

"Od dnia 11.02.2022 od godz. 23.00 do dnia 12.02.2022 do godz. 1.00 z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku, system bankowości internetowej będzie niedostępny" - dowiadujemy się z komunikatu BPS.

Bank podał również, że "od godz. 22.00 dnia 15.02.2022 r. do godz. 2.00 dnia 16.02.2022 r. z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku mogą wystąpić krótkotrwałe problemy z dostępem do systemu bankowości elektronicznej".

Bank Pocztowy

"W niedzielę 13.02.2022 r. w godzinach 8.00-14.00, z powodu zaplanowanych prac administracyjnych, będą występować przerwy w działaniu kart płatniczych, polegające na: braku możliwości przyłączania/usunięcia kart do/z portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY oraz dokonywania nimi transakcji" - podano w komunikacie.

Ponadto bank poinformował klientów, że "we wtorek 15 lutego w godzinach 0.30-1.30 nastąpi: brak możliwości dokonania transakcji kartą (gotówkowych i bezgotówkowych), w tym transakcji kartą w internecie".

"Z kolei w niedzielę 20.02.2022 r. w godzinach 4.00-8.00 nastąpi: brak możliwości dokonania transakcji kartą w Internecie wymagających uwierzytelnienia 3D Secure poprzez kod wysyłany przez SMS (problem nie dotyczy transakcji, które wymagają uwierzytelnienia w bankowości elektronicznej), brak możliwości przyłączania kart do portfeli cyfrowych XIAOMI PAY/GARMIN PAY/ GOOGLE PAY/APPLE PAY" - dodano w komunikacie.

Autor:kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości