TVN24 Biznes | Z kraju

Parki rozrywki znów otwarte. "To wielki dzień"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Energylandia znów otwarta
Energylandia znów otwartaTVN24
wideo 2/4
TVN24Energylandia znów otwarta

Dziękujemy przedsiębiorcom za wspólną pracę i jasne sprecyzowanie oczekiwań, jakie przepisy należy wdrożyć, aby umożliwić ponowne otwarcie miejsc rozrywki - powiedział w sobotę w Zatorze Andrzej Gut-Mostowy. Wiceminister rozwoju wziął udział w otwarciu sezonu Parku Rozrywki Energylandia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to największy tego typu kompleks w Polsce. Jego właściciel Marek Goczał dziękował stronie rządowej za pracę włożoną w umożliwienie ponownego otwarcia takich miejsc. - To dla nas wszystkich jakiś cień nadziei, że szybko wrócimy do normalnej rzeczywistości - ocenił.

"To wielki dzień"

- To wielki dzień, że możemy po tylu tygodniach, miesiącach przerwy znowu wrócić do normalności - ocenił wiceminister rozwoju. - Włożyliśmy dużo pracy, ale wspólnie włożyliśmy - zaakcentował.

- Gdyby nie było z waszej strony bardzo jasnego sprecyzowania oczekiwań, co trzeba zrobić, jak trzeba zmienić przepisy, aby można było otworzyć Energylandię, oczywiście z przestrzeganiem wszystkich zasad bezpieczeństwa, nie byłoby dzisiaj tego dnia dla waszego parku, ale i wszystkich parków rozrywki w Polsce - dodał.

Gut-Mostowy jednocześnie pogratulował inwestycji, jako budującej dobry wizerunek nie tylko w Polsce, ale i w Europie. - To przykład wielkiej inwestycji, która potrafi zbudować renomę, być dużą atrakcją turystyczną, ale też budować nasze poczucie wartości, że jednak Polacy mogą i potrafią - uznał.

Jak ocenił, to "inwestycja pożytku publicznego w skali lokalnej".

- Tego typu inwestycje, także stacje narciarskie czy aquaparki, nie tylko zarabiają dla właścicieli, udziałowców, ale budują też to, że w promieniu kilku, kilkunastu kilometrów buduje się atrakcyjność turystyczną: zapełniają się hotele, restauracje. One wspomagają atrakcyjność regionu- podkreślił wiceminister rozwoju.

Nowe zasady w Energylandii

Jak zapewniają przedstawiciele Energylandii, w związku z epidemią COVID-19 wprowadzono tam specjalne zasady i środki sanitarne.

Krystian Kojder, rzecznik obiektu, przekazał, że park od długiego czasu przygotowywał się do ponownego uruchomienia w nowym reżimie sanitarnym. Otwarty został w sobotę, w pierwszym dniu znoszenia obostrzeń dotyczących m.in. parków rozrywki.

- Właściciele obiektu ustanowili 15 nowych zasad, które odtąd będą nadawały rytm pracy, by goście byli bezpieczni, a ich pobyt w parku był komfortowy - zaznaczył rzecznik.

Wśród wprowadzonych rozwiązań są m.in. drony, które po zamknięciu każdego dnia będą oczyszczały park. Powołano również specjalną grupę dezynfekującą, której zadaniem jest ciągła dezynfekcja najczęściej dotykanych powierzchni, w szczególności uchwytów, poręczy, klamek, czy siedzeń. Potrawy w obiektach gastronomicznych zamawiane są za pomocą aplikacji na smartfona i odbierane w specjalnym opakowaniu w określonym punkcie.

Wejścia do Energylandii są limitowane, dlatego bilety objęto rezerwacjami na wybraną datę. Każdy gość przed wejściem jest monitorowany pod kątem temperatury ciała.

Pracownicy parku zostali poddani procedurom bezpieczeństwa, które obejmują m.in. badanie temperatury przed rozpoczęciem pracy i podział na specjalne zespoły, co ma na celu zminimalizowanie migracji między pracownikami podczas pracy, jak i w drodze do i z niej.

Park Rozrywki Energylandia to największy tego typu obiekt w Polsce, który mieści się na przestrzeni 35 hektarów. Oferuje kilkadziesiąt rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności. W zeszłym roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób.

Inne branże

W ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki, oprócz parków rozrywki, działalność od 6 czerwca mogą wznowić między innymi kluby fitness, baseny, sale zabaw, siłownie, kina, teatry i opery. Złagodzone zostały także restrykcje dotyczące organizacji wesel i uroczystości rodzinnych.

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości