Fryzjerzy i kosmetyczki otwarci od poniedziałku? "Jest taka duża szansa"

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Szumowski o znoszeniu obostrzeń dotyczących fryzjerów i kosmetyczek
Szumowski o znoszeniu obostrzeń dotyczących fryzjerów i kosmetyczekRadio ZET
wideo 2/4
Radio ZETSzumowski o znoszeniu obostrzeń dotyczących fryzjerów i kosmetyczek

Jest duże prawdopodobieństwo, że salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte od najbliższego poniedziałku 18 maja - powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Gastronomia w sposób bezpieczny, na wolnym powietrzu, przy zachowaniu dystansu - możemy powoli do tego wracać - ocenił szef resortu zdrowia w internetowej części rozmowy Radia Zet.

Dopytywany, czy oznacza to, że od poniedziałku restrykcje zostaną poluzowane i będą mogły działać ogródki restauracyjne, minister odparł, że ustalenia zostaną przekazane na konferencji prasowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Trudno mi wyskakiwać przed szereg"

Odnosząc się zaś do możliwego terminu otwarcia salonów fryzjerskich i tego, czy nastąpi to 18 maja, Szumowski powiedział, że "jest taka duża szansa".

- To mogę zdradzić - fryzjerzy, kosmetyczki, ten obszar usług - jest prawdopodobieństwo duże, że będzie to od najbliższego poniedziałku - powiedział.

Dodał: - Nastąpi to z dużym prawdopodobieństwem. Trudno mi wyskakiwać przed szereg i to, co komunikujemy wspólnie na konferencjach z panem premierem w KPRM, ogłaszać wcześniej samemu - dodał.

Wskazał, że trwają jeszcze konsultacje z branżą i analizowane są skutki "odmrożenia" niektórych obszarów w ubiegłym tygodniu. - Nie chcemy sytuacji, że będziemy "odmrażali" bez informacji zwrotnej, jak wygląda sytuacja epidemiczna, bo to podstawowa rzecz, na którą musimy patrzeć - podkreślił.

Etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19KRPM

Autor:kris

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości