Kosztowna miłość. Kobieta straciła 70 tysięcy złotych, policja ostrzega

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Nagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]
Nagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]Policja w Piasecznie
wideo 2/4
Policja w PiasecznieNagranie rozmowy z podającym się za pracownika banku [fragment]

Policja ostrzega przed oszustwem na "amerykańskiego żołnierza". "Niestety wciąż zdarzają się także oszukani, którzy nie sprawdzając wiarygodności nowo poznanej osoby, wpłacają pieniądze nieznajomym poznanym w sieci" - przekazali funkcjonariusze. W ten sposób dwukrotnie oszukana została lubuszanka, która straciła 70 tysięcy złotych.

Policja zwróciła uwagę w piątkowym komunikacie, że w mediach wielokrotnie pojawiały się historie kobiet oszukanych na "amerykańskiego żołnierza". "Niestety lubuszanka, która nawiązała taką znajomość w sieci nie podejrzewała, że również jej przydarzy się taka historia. Kobieta poznała w internecie mężczyznę, który na zdjęciu pięknie prezentował się w mundurze amerykańskiej armii" - czytamy.

Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza"

Funkcjonariusze przekazali, że mężczyzna zaprzyjaźnił się z nią, stopniowo zdobywając zaufanie kobiety. "Po wymianie wiadomości opowiedział jej swoją niesamowitą historię, że zarobione na misji pieniądze musi przesłać do kogoś żeby ich nie stracić, a ponieważ właśnie jej zaufał, to prześle je do Polski, a potem po nie przyjedzie. Potrzebował tylko pieniędzy na 'opłacenie' przesyłki i cła. Nieświadoma oszustwa kobieta przesłała w sumie 60 tysięcy złotych" - poinformowała policja.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, kiedy zorientowała się o tym, że została oszukana, zaczęła poszukiwać swojego "znajomego" w sieci. Wówczas trafiła na kolejnego "amerykańskiego żołnierza". Ten obiecał odnaleźć oszusta, "ale potrzebował pieniędzy na działanie, a akurat zablokowali mu konto". Kobieta pozwoliła się oszukać po raz drugi i wpłaciła kolejnemu nieznanemu mężczyźnie 10 tys. zł.

Policja apeluje, by dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie i weryfikować nowo poznane osoby, aby nie stać się kolejną ofiarą oszustów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości