Wysyp nowych tras z Polski. Cztery miasta na liście

Z kraju

Ekspert o liczbie pasażerów obsłużonych w polskich portach lotniczychTVN24 BiS
wideo 2/5

Linia lotnicza Norwegian uruchomi nowe połączenia z Polski - poinformowały na swoich profilach na Twitterze lotniska w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Rejsy wystartują w sezonie letnim 2020 roku. Nowe połączenia uruchamiają także Malta Air i Wizz Air.

Rejsy z Poznania na główne lotnisko Oslo Gardermoen będą realizowane od 1 kwietnia 2020 roku. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w każdą środę i sobotę. Drugim nowym kierunkiem będzie Kopenhaga. Rejsy między stolicą Danii a Poznaniem będą realizowane od 31 marca 2020 roku, również dwa razy w tygodniu - we wtorek i sobotę.

Połączenie do Oslo Gardermoen zyska także Wrocław. "Nowe połączenie ruszy 1 kwietnia 2020 roku. Rejsy będą realizowane dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Ponadto, Norwegian uruchomi nowe trasy z Gdańska. Przewoźnik będzie latał do: Goeteborga, Kopenhagi, Sztokholm-Arlanda i Trondheim. Rejsy zostaną zainaugurowane w kwietniu przyszłego roku.

To jednak nie wszystko. Jedno połączenie zyska także Szczecin. Od kwietnia 2020 roku norweski przewoźnik będzie obsługiwał loty między Goleniowem a Kopenhagą.

W niedzielę informowaliśmy, że od marca przyszłego roku linie Malta Air uruchomią połączenia na trasie Modlin - Wiedeń. Z kolei pod koniec października węgierski Wizz Air zapowiedział uruchomienie nowych rejsów na Ukrainę z Gdańska, Wrocławia i Krakowa.

Najwięksi przewoźnicy

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Ryanair obsłużył w ubiegłym roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 11,5 miliona pasażerów. To najlepszy wynik spośród wszystkich przewoźników obecnych w Polsce.

Nieco mniej, bo 10,5 miliona pasażerów obsłużyły Polskie Linie Lotnicze LOT.

Na trzecim miejscu znalazł się Wizz Air - 8,7 miliona pasażerów. Poza podium sklasyfikowano Lufthansę. Niemiecka linia lotnicza obsłużyła 2,2 miliona pasażerów.

Linia Norwegian znalazła się na szóstym miejscu - blisko 835,5 tysiąca pasażerów.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock