Z kraju

Media: Premie w NBP. Szef banku centralnego hojny dla pracowników

Z kraju


95 procent pracowników zatrudnionych w Narodowym Banku Polskim otrzymało specjalną premię z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak podał w poniedziałek Onet, wypłaty były w równej wysokości - po sześć tysięcy złotych brutto.

"W ramach działań związanych z uczczeniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski przyznał pracownikom NBP – w równej wysokości – okolicznościową wypłatę pieniężną. Wypłatą objęto 95 proc. załogi banku" - taką informację przekazało Onetowi biuro prasowe NBP.

Według ustaleń portalu było to po sześć tysięcy złotych brutto na pracownika. Jak wylicza Onet, przy ogólnym zatrudnieniu na poziomie 3281 osób (stan na koniec 2017 roku) oznacza to wydatek na poziomie ponad 18 milionów złotych.

Poprosiliśmy NBP o ustosunkowanie się do kwestii wysokości wypłaconych nagród. Do momentu publikacji materiału nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi w tej sprawie.

Nie tylko NBP

Narodowy Bank Polski to kolejna instytucja, która zdecydowała się wypłacić premie związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wcześniej informowaliśmy, że podobne plany ma kontrolowane przez skarb państwa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

"Pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę na dzień 31.10.2018 roku w PGNiG SA otrzymają świadczenie okolicznościowe w wysokości od około 500 zł do 850 zł netto m.in. w zależności od progu podatkowego" – wyjaśniono w przesłanym tvn24bis.pl na początku listopada wyjaśnieniu.

Autor: mp//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości