Morawiecki: 500 plus to jest de facto zmiana systemu podatkowego

Z kraju


W Polsce nie jest potrzebna radykalna zmiana systemu podatkowego, ale należy go poprawiać – uważa wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- W Polsce nie jest potrzebna radykalna zmiana podatków, ponieważ w kraju, który już 27 lat jest wolnym krajem i jest bardzo wiele różnych regulacji podatkowych, zmiana systemu podatkowego za pomocą – nazwijmy to tak obrazowo - za pomocą młota pneumatycznego, to nie jest właściwe podejście. Lepiej używać skalpela chirurgicznego, żeby poprawiać ten system – powiedział Morawiecki dziennikarzom w Białej Podlaskiej, gdzie uczestniczył w symbolicznym wbiciu łopaty na placu budowy mieszkań w programie Mieszkanie Plus.

Zmiany podatkowe

Zaznaczył, że właśnie takich zmian dokonuje rząd. „Zmieniliśmy kwotę wolną od podatku dla trzech milionów podatników, tych najbardziej potrzebujących, tych przeciętnie zarabiających, ale również zmieniamy inne elementy całego systemu podatkowego” – powiedział. - W końcu 500 plus to jest de facto zmiana systemu podatkowego, w tym sensie, że dajemy te pieniądze ludziom, którzy najbardziej potrzebują, dla wsparcia też programów prorodzinnych, proludnościowych – zaznaczył Morawiecki.

Prezes Kaczyński inauguruje program Mieszkanie plus

Kaczyński inauguruje program Mieszkanie plus

Autor: MS / Źródło: PAP