Oszuści mogą wyczyścić konto. Podszywają się pod duży bank

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem
Tak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputeremtvn24.pl, policja Lubin
wideo 2/5
tvn24.pl, policja LubinTak oszust próbował przekonać policjanta do zainstalowania programu do zdalnego sterowania komputerem

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod mBank. Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą stronę banku.

CSIRT KNF zamieścił kolejne w ostatnim czasie ostrzeżenie w mediach społecznościowych. "UWAGA! Cyberprzestępcy przygotowali fałszywą stronę podszywającą się pod @mBankpl" - czytamy we wpisie na Twitterze.

"Wprowadzenie poświadczeń logowania na spreparowanej stronie grozi utratą środków finansowych znajdujących się na rachunku bankowym. Nie dajcie się okraść!" - dodali przedstawiciele zespołu.

Do wpisu dołączono zrzut ekranu, na którym widzimy stronę przygotowaną przez oszustów. O tym, że mamy do czynienia ze stroną przygotowaną przed cyberprzestępców możemy się przekonać sprawdzając adres strony do logowania. W tym wypadku jest to: mbank.aktywuj-rachunek.com.

Oszuści podszywają się pod banki

Trwa ofensywa oszustów, którzy podszywają się pod banki. W ostatnich dniach informowaliśmy o cyberprzestępcach podszywających się pod Bank Millennium. W tym wypadku również chodziło o fałszywe strony banku.

Oszuści w swoim ostatnich kampaniach wykorzystują też wizerunek Santander Bank Polska. W fałszywych wiadomościach informują o tym, że trzeba rzekomo potwierdzić dane lub je zweryfikować.

Ponadto w ostatnich tygodniach na celowniku oszustów znaleźli się klienci Bank BNP Paribas. Niedawno PKO BP też informował o oszustach podszywających się pod bank. Cyberprzestępcy mieli wysyłać wiadomości, które zawierają szkodliwe oprogramowanie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości