Jest następca Piotra Naimskiego. Rzecznik rządu podał nazwisko

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik rządu Piotr Mueller o następcy Piotra Naimskiego
Rzecznik rządu Piotr Mueller o następcy Piotra NaimskiegoTVN24
wideo 2/5
TVN24Rzecznik rządu Piotr Mueller o następcy Piotra Naimskiego

Mateusz Berger został pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Na tym stanowisku zastąpił Piotra Naimskiego, zdymisjonowanego przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Piotr Naimski od listopada 2015 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Był zwolennikiem energetyki jądrowej. Naimski w środę wieczorem we wpisie na Facebooku poinformował o odwołaniu go ze stanowiska.

Jego następcą został Mateusz Berger. - Stanowisko pana ministra Naimskiego zostało wczoraj (w poniedziałek - red.) uzupełnione przez pana Mateusza Bergera, więc jest już powołany pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, natomiast zmiany dotyczące kwestii sektora energetycznego, jeżeli będą korygowane, one wymagają też zmian ustawowych - poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller.

- W tej chwili zostało obsadzony ten wakat, który miał pan minister Naimski, po to, żeby realizować te wymogi, które wynikają z ustawy o zarządzaniu strategiczną infrastrukturą energetyczną - wyjaśnił. - Te działania będzie podejmował pan minister Berger - dodał.

Wcześniej Piotr Mueller tłumaczył, że decyzja o odwołaniu Piotra Naimskiego była związana z pewną zmianą co do struktury funkcjonowania energetyki. - W tej chwili mamy pewną zmianę co do struktury funkcjonowania energetyki i wyłącznie z tego powodu doszło do zmiany na stanowisku, które zajmował do tej pory pan minister Naimski - tłumaczył rzecznik rządu podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.

Mateusz Bergergov.pl

Czytaj więcej: Ponad pół setki pełnomocników w rządzie. Jak przybywało tych stanowisk?

Kim jest Mateusz Berger?

Jak czytamy na rządowych stronach, Mateusz Berger "posiada bogate doświadczenie z zakresu finansowania inwestycji, nadzoru korporacyjnego oraz prawnych aspektów działalności spółek prawa handlowego".

Od maja 2017 roku do grudnia 2019 roku był członkiem rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., a od grudnia 2019 roku członkiem zarządu ARP S.A. "Nadzorował projekty inwestycyjne i restrukturyzacyjne. Był zaangażowany w projekty z zakresu morskiej energetyki wiatrowej, w szczególności w zapewnienie udziału polskich firm w budowę tego segmentu energetyki" - czytamy.

Jak poinformowano, Mateusz Berger przez wiele lat pracował jako prawnik w warszawskiej kancelarii prawnej, a następnie w departamencie prawnym banku. Pełnił również funkcję dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju oraz dyrektora Departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

"Uczestniczył w pracach związanych z utworzeniem Polskiej Grupy Lotniczej. Przez ponad 5 lat był członkiem a następnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PLL LOT S.A." - dodano.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Osiem ton. Możemy przed kopalnią się umówić". Szara strefa handlu węglem
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: gov.pl

Pozostałe wiadomości