Zbieraj paragony od lekarza i dentysty. Masz szansę na samochód

Z kraju

Shutterstock, TVN24Losowanie specjalne odbywa się co trzy miesiące

Prywatna praktyka lekarska i dentystyczna to kolejna branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej - poinformowało Ministerstwo Finansów. Każdy, kto od stycznia do marca tego roku będzie zbierać paragony fiskalne z wizyt u lekarza i dentysty oraz zarejestruje je na stronie loterii, weźmie udział w losowaniu dodatkowej nagrody specjalnej, czyli Opla Insignii. Losowanie "branżowe" odbędzie się 18 kwietnia.

Wcześniej, bo już 18 stycznia odbędzie się pierwsze losowanie nagrody specjalnej, które obejmie paragony zgłoszone w ostatnim kwartale 2015 roku z branży "fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne". Polacy zarejestrowali milion takich dowodów zakupu.

Paragon za co najmniej 10 zł

Losowania specjalne będą raz na trzy miesiące towarzyszyć comiesięcznemu losowaniu Opla Astry i notebooków, w którym biorą udział wszystkie paragony wystawione za zakupy towarów lub usług na kwotę co najmniej 10 zł. Nagrania z losowania i wyniki będą też dostępne na stronie loteriaparagonowa.gov.pl. Resort finansów przypomina, że kolejnymi branżami premiowanymi Oplem Insignią będą "konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych" (II kwartał 2016 roku) oraz "restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów" (III kwartał 2016 roku).

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. "Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi" - tłumaczy resort finansów.

Proś o paragon

Pamiętajmy o tym, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie - wyjaśnia Ministerstwo Finansów, które postanowiło poprawić tę sytuację i zainteresować konsumentów otrzymaniem paragonu. "Chcemy nagradzać tych, którzy zachowują się odpowiedzialnie biorąc paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza."

Autor: ToL//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, TVN24