Oszukują na COVID-19. Ostrzeżenie przed fałszywymi SMS-ami

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Zasady obowiązujące w strefie żółtej i czerwonej
Zasady obowiązujące w strefie żółtej i czerwonejTVN24
wideo 2/4
TVN24Zasady obowiązujące w strefie żółtej i czerwonej

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przez fałszywymi SMS-ami wzywającymi do kontaktu telefonicznego w sprawie dodatniego wyniku na wykrycie COVID-19.

Inspekcja informuje, że nigdy nie wysyłała ani nie wysyła wiadomości o takiej treści i należy je traktować jako "spam i oszustwo". Przestrzegła również przed odpowiadaniem i oddzwanianiem pod wskazane numery.

Do komunikatu dołączono również treść wiadomości od oszustów.

"Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na POLICJE" - tak brzmi treść SMS-a.

GIS zaleca, aby usunąć wiadomość. "Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję" - radzą przedstawiciele Inspektoratu.

Polska w żółtej strefie

W czwartek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cała Polska znajdzie się od soboty w strefie żółtej, co oznacza wprowadzenie szeregu obostrzeń dla obywateli.

CAŁA POLSKA W ŻÓŁTEJ STREFIE. CO TO OZNACZA? >>>

- Podjęliśmy decyzję, że od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terytorium całego kraju - mówił premier na wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Jedną z przyczyn takiej decyzji jest fakt, że już dzisiaj w strefie żółtej mielibyśmy około 100 powiatów. To jedna trzecia kraju - dodał.

Dodatkowo od soboty w życie wejdą nowe zasady dotyczące strefy żółtej, m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości