Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy na kolei. Na Podkarpaciu po 12 latach przerwy podróżni mogą podróżować na trasie Mielec–Dębica. Z kolei na Mazowszu pojawia się dogodniejsza oferta połączeń w relacjach Warszawa-Radom - podają PKP Polskie Linie Kolejowe.
To czwarta korekta rozkładu jazdy z pięciu zapowiedzianych na ten rok. Obecny rozkład będzie obowiązywać do 6 listopada.
Nowy rozkład jazdy PKP PLK - połączenia i przystanki
Jak informują PKP PLK, od niedzieli pociągi kursują po dwóch torach już na całej trasie między Radomiem a Warszawą. Zwiększa się przepustowość trasy, co umożliwia uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom, np. pociąg z Krakowa do Olsztyna jedzie o ok. 30 min. krócej. W Radomiu są dwa nowe przystanki, które ułatwią komunikację: Radom Gołębiów (pod wiaduktem na ul. Kozienickiej) oraz Radom Północny.
Od 1 września po dwunastoletniej przerwie mieszkańcy Podkarpacia pojadą pociągiem na trasie z Mielca do Dębicy. Dostęp do kolei zapewnią nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia i stacjach: Mielec, Kochanówka Pustków. Przejazd na trasie z Mielca do Dębicy skróci się o godzinę do około 35 min.
Z informacji PKP PLK wynika, że po wakacjach, przy mniejszym ruchu turystycznym, kontynuowana będzie modernizacja kolejowej "zakopianki”. Za pociągi dalekobieżne na trasie Kraków–Zakopane i regionalne na trasie Sucha Beskidzka–Zakopane, wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.
Zmian w organizacji ruchu wymaga całkowita przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. PLK z przewoźnikami regionalnymi i dalekobieżnymi ustaliły optymalny rozkład jazdy z wykorzystaniem stacji Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska - podała spółka.
Nowy rozkład jazdy pociągów - informacja
Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów są dostępne w serwisie portalpasazera.pl, stronach przewoźników, a także na stacjach i przystankach w formie plakatów.
Ponadto w niedzielę, poniedziałek i wtorek na wybranych dworcach będzie można uzyskać pomoc od mobilnych informatorów. Chodzi o dworce: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Poznań Główny, Szczecin Główny, Wrocław Główny i Zakopane.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock