TVN24 Biznes | Z kraju

Główny Inspektor Sanitarny podał się do dymisji

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Jarosław Pinkas podał się do dymisjiTVN24
wideo 2/7
TVN24Jarosław Pinkas podał się do dymisji

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformował rzecznik rządu Piotr Mueller. Jak dodał, premier przyjął rezygnację. Pinkas wyjaśnił, że decyzję o złożeniu dymisji podjął ze względu na konieczność podjęcia leczenia.

Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego - przekazał w piątek Jarosław Pinkas w piśmie do współpracowników, które udostępniono PAP.

"Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe" – poinformował dotychczasowy szef GIS.

"Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy" - napisał.

Obowiązki GIS będzie wykonywał Krzysztof Saczka.

Minister zdrowia złożył podziękowania

Informację o dymisji Pinkasa przekazał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller. Jednocześnie podziękował inspektorowi za pracę. "Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Podziękowania przekazał także minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej" - wskazał szef MZ.

Jarosław Pinkas był inspektorem ponad dwa lata

Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego w sierpniu 2018 roku. Wcześniej tę funkcję pełnił Marek Posobkiewicz.

Pinkas w latach 2017-2018 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wcześniej w latach 2015-2017 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. W latach 2005-2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Główny Inspektor Sanitarny ustala ogólne kierunki działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz koordynuje i nadzoruje działalność tych organów.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Pozostałe wiadomości