Zakończyli działalność po 50 latach. "Dramatyczny wzrost kosztów"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Ekonomistka o inflacji w Polsce
Ekonomistka o inflacji w PolsceTVN24
wideo 2/8
TVN24Ekonomistka o inflacji w Polsce

Piekarnia Cukiernia Czyż poinformowała o zakończeniu działalności. Firma była obecna na rynku przez 50 lat. "Jedyną i wyłączną przyczyną, dla której nasz zakład kończy działalność, jest nieustający i dramatyczny wzrost kosztów, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie" - przekazali przedstawiciele firmy we wpisie w mediach społecznościowych.

Piekarnia Cukiernia Czyż z Pszowa w województwie śląskim zakończyła swoją działalność w minioną niedzielę, 18 września. "Pragniemy z całego serca podziękować, że mogliśmy przez ten czas, poprzez nasze wyroby i wypieki, gościć w Państwa domach. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo, tak samo jak my, z radością i uśmiechem wspominać wyjątkowy kołacz, kreple czy lody od Czyża" - napisali we wpisie na Facebooku przedstawiciele firmy.

Podziękowali przy tym wieloletnim pracownikom, "którzy wkładali w (...) wyroby całe swoje serce i talent".

Piekarnia zakończyła działalność po 50 latach

Przedstawiciele firmy wyjaśnili też, co było przyczyną podjęcia decyzji o zamknięciu. "(...) jedyną i wyłączną przyczyną, dla której nasz zakład kończy działalność, jest nieustający i dramatyczny wzrost kosztów, z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie" - napisali.

W tym miejscu wymieniono m.in. wzrost cen oleju opałowego o 260 proc., węgla o 200 proc., energii o 140 proc., mąki o 100 proc. oraz ZUS.

Czytaj także: Składki ZUS mocno w górę. "Największy od ponad 20 lat wzrost"

Przedstawiciele firmy zaznaczyli, że wzrost kosztów sprawił, że nie są w stanie dłużej oferować wyrobów po cenach akceptowalnych dla klientów. "Jeszcze raz dziękujemy za wspaniale 50 lat" - podsumowali.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości