Największy dystrybutor prasy ma nowego prezesa

Z kraju


Prezes Kolportera Krzysztof Klicki podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanej funkcji. Jego miejsce zajmie Grzegorz Fibakiewicz, dotychczasowy wiceprezes spółki.

Zmiana ta nie wpływa na strukturę własnościową spółki - Krzysztof Klicki pozostaje właścicielem Kolportera.

26 lat na fotelu prezesa

Ustępujący prezes opublikował oświadczenie, w którym tłumaczy swoją decyzję. "Po 26 latach zarządzania Kolporterem podjąłem decyzję o przekazaniu funkcji prezesa Grzegorzowi Fibakiewiczowi, który wspólnie ze mną, od początku, budował obecną pozycję spółki"- czytamy.

Klicki zaznaczył, że przekazanie sterów spółki planował od dłuższego czasu. "Uznałem, że przejęcie tych obowiązków przez tak doświadczonego menadżera jak Grzegorz Fibakiewicz wpłynie pozytywnie na dalszą działalność Kolportera i umocni jego pozycję" - dodaje.

Jak tłumaczy obecna pozycja rynkowa Kolportera, gwarantuje firmie dużą stabilność, ale niesie ze sobą określone wymagania co do zarządzania. "Kierowanie tak dużą spółką jak Kolporter wymaga niezwykle intensywnej, codziennej pracy i praktycznie uniemożliwia aktywność na innych polach biznesowych" - To właśnie skłoniło mnie do podjęcia wspomnianej decyzji" - podkreśla.

Klicki chce się teraz skoncentrować się na zarządzaniu aktywami i nowymi projektami inwestycyjnymi. Oprócz Kolportera jest właścicielem innych spółek, m.in. spółki developerskiej Condite, która rozpoczyna właśnie dużą inwestycję mieszkaniową w Kielcach.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy w naszym kraju. Oferuje obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe.

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl