Dokumenty w weekend w TVN24 BiS

Z kraju

sxc.huWiększość mieszkańców Ziemi mieszka w miastach

W weekend na antenie TVN24BiS kolejne filmy dokumentalne. Zwiedzimy zarówno wielkie metropolie, jak i regiony nietknięte ręką człowieka. Wyruszymy także w strefy konfliktów, których ofiarami są często najmłodsi. Skupimy się także na bardzo nieoczywistym, zakamuflowanym zagrożeniu, które towarzyszy nam każdego dnia - cukrze. Wreszcie, wyobrazimy sobie jak wyglądałby świat bez banków.

SOBOTA 16.04

08:00 Podróże z Pasją: Szkocja

Seria "Podróże z pasją" zabiera widzów w daleką podróż. Znajdziecie tu zdrową porcję historii i kultury, przygodę i szczyptę egzotyki. Od europejskich krajów, takich jak Niemcy i Anglia, po dziką Australię i egzotyczny Półwysep Arabski. Przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych doświadczeń!

09:00 Metropolie przyszłości

Jesteśmy u progu trzeciej rewolucji przemysłowej. Co tydzień na całym świecie milion ludzi przenosi się do miast. Do roku 2050 70 proc. całej populacji będzie mieszkać w metropoliach.

13:00 Stephen Fry – Costa Rica

Stephen Fry podróżuje przez kraje Ameryki Środkowej. Pokazuje piaszczyste plaże, nieokiełznane wulkany, ale również kartele narkotykowe, republiki bananowe i zapomniane wojny domowe. Stara się zrozumieć ludzi, miejsca, przyrodę i historię, podróżując odnowionym, amerykańskim autobusem szkolnym, którego niegdyś używano w całej Ameryce Środkowej.

17:00 PREMIERA BACKLIGHT: Potęga Bitcoina

Twórcy dokumentu opowiadają o bitcoinie – cyberwalucie, którą uznawano do tej pory za pożywkę dla przestępców. Niedawno to właśnie bitcoin stał się tematem "numer jeden" na konferencjach finansowych na całym świecie. Zdaniem wielu specjalistów może uratować świat przed finansową zapaścią.

20:00 Ewa Ewart poleca: – Dzieci Hebronu - stracone pokolenie

Armia izraelska jest jedną z najbardziej niebezpiecznych na froncie. Dokument ujawnia, w jaki sposób palestyńskie dzieci stały się kluczowym elementem jej strategii.

21:00 PREMIERA Ewa Ewart poleca: Sprawiedliwość po teksańsku

Teksas wykonuje więcej kar śmierci i zamyka więcej przestępców niż jakikolwiek inny stan w Ameryce. Teraz staje się centrum rewolucji w więziennictwie USA. Czy zmiany w Teksasie mogą być przykładem dla innych? Dziennikarze BBC, chcąc na własne oczy zobaczyć teksańską rewolucję, dołączają do podróży Michaela Gove'a - człowieka, który odpowiada za więziennictwo w Wielkiej Brytanii.

21:40 Ewa Ewart poleca: Ofiary Państwa Islamskiego

To wstrząsający dokument szwedzkiego Kurda Hogira Hirora, który pokazuje ucieczkę tysięcy chrześcijan z Syrii do Kurdystanu. NIEDZIELA 17.04 09:00 Podróże z Pasją: Irlandia Północna

10:00 Podróże z Pasją: Irlandia Północna cz. 2

11:15 Zjedz, zobacz zwiedź. Singapur

Singapur słynie z orientalnej kuchni oraz pięknych widoków. W dokumencie znajdziemy wiele rad dotyczących zwiedzania tego kraju. Autochtoni będą najlepszymi przewodnikami, zatem to oni podpowiedzą jak spędzić czas.

17:25 Amerykańskie bezdroża

Stany Zjednoczone słyną z ogromnych i niekończących się autostrad - symboli amerykańskiego snu. Tym razem opuścimy główne drogi i skierujemy się na mniej uczęszczane trasy, które skrywają wiele tajemnic.

20:00 BACKLIGHT: Potęga Bitcoina

Twórcy dokumentu opowiadają o bitcoinie – cyberwalucie, którą uznawano do tej pory za pożywkę dla przestępców. Niedawno to właśnie bitcoin stał się tematem "numer jeden" na konferencjach finansowych na całym świecie. Zdaniem wielu specjalistów może uratować świat przed finansową zapaścią.

21:00 Ewa Ewart poleca: Rewolucja obyczajowa w Egipcie

Dokument odkrywa nowe oblicze Egiptu - kraju, w którym współczesność łączy się z tradycjami. Niedawna rewolucja oraz potrzeba zmian zniosły wszelkie podziały: na klasy, religię i płeć. Dziennikarka Natasha Wheatley podejmuje kontrowersyjne tematy - podejście do płci, polityki i seksualności. Odwiedza Egipcjan, obserwuje ich życie osobiste oraz pyta o perspektywy.

22:00 Ewa Ewart poleca: Zabójczy cukier

Czy cukier to nowy tytoń? Przemysł spożywczy uśpił naszą czujność i przestaliśmy sobie zadawać pytanie o jego szkodliwość. Nasze zdrowi na tym cierpi, za to przemysł cukrowniczy prosperuje coraz lepiej.

23:15 Ewa Ewart poleca: Jemen – zakulisowa wojna

Wojna przeciwko irackim rebeliantom i naloty saudyjskich samolotów - Jemen znalazł się na krawędzi zagłady. Wojna powoduje niedobory żywności, paliwa i lekarstw. Ta sytuacja stwarza doskonałe warunki dla rozwoju w Jemenie Al-Kaidy i tzw. Państwa Islamskiego.

23:55 Ewa Ewart poleca: Sprawiedliwość po teksańsku

Autor: red. / Źródło: www.tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu