Wzór wniosku o dodatek węglowy. "Podpisałam rozporządzenie"

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Jackowski o dodatku węglowym: to jest niepoważne traktowanie obywateli
Jackowski o dodatku węglowym: to jest niepoważne traktowanie obywateliTVN24
wideo 2/11
TVN24Jackowski o dodatku węglowym: to jest niepoważne traktowanie obywateli

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa poinformowała, że podpisała rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o dodatek węglowy. Dodała, że w środę wchodzi w życie. Polacy, którzy korzystają z węgla do ogrzewania gospodarstwa domowego, mogą otrzymać 3 tysiące złotych rządowego wsparcia.

"Dzisiaj podpisałam rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy, które wchodzi jutro w życie" - poinformowała we wtorkowym wpisie na Twitterze szefowa resortu klimatu.

PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA >>>

Dodatek węglowy

Minister Moskwa dodała, że Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, "mogą składać wnioski w swojej gminie i otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł".

Aby otrzymać dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł, trzeba będzie złożyć wniosek w gminie do 30 listopada. Gmina będzie miała z kolei 30 dni na jego wypłatę. Dodatek będą mogli otrzymać opalający swoje domy węglem kamiennym bądź jego pochodnymi.

11 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym. Przewiduje ona dodatek w wysokości 3 tys. zł, który przysługiwać będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Dodatek będzie zwolniony od podatku i od możliwości zajęcia. Ważnym warunkiem otrzymania dodatku węglowego będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Osiem ton. Możemy przed kopalnią się umówić". Szara strefa handlu węglem
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości