Lidl wycofuje produkt. "Nie można wykluczyć obecności bakterii"

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Światowy Dzień Żywności w dobie pandemii
Światowy Dzień Żywności w dobie pandemiiTVN24
wideo 2/4
TVN24Światowy dzień żywności w dobie pandemii

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktu "Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi".

GIS podał, że został poinformowany o prowadzonym przez firmę Jermi Käsewerk GmbH oraz Lidl Sp. z o.o. sp.k. wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktu "Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi" (wszystkie terminy przydatności do spożycia), gdyż "nie można wykluczyć w nim obecności bakterii Listeria monocytogenes".

Komunikat w tej sprawie pojawił się również na stronie Lidla. "W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i od razu, po otrzymaniu informacji od Jermi Käsewerk GmbH, przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży" - czytamy.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zwrot produktu

Lidl prosi klientów o zwrotu artykułu (również napoczętego) w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu.

GIS zaleca, by nie spożywać żadnej partii wskazanego produktu. Zjedzenie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Lidl wycofuje produktGIS

Autor:ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości