Daniel Obajtek ma nowe stanowisko

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Prezes UOKiK o zgodzie na połączenie PGNiG z PKN Orlen
Prezes UOKiK o zgodzie na połączenie PGNiG z PKN Orlen
wideo 2/6
Prezes UOKiK o zgodzie na połączenie PGNiG z PKN Orlen

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został powołany do Rady Nadzorczej Energi - przekazała we wtorek spółka. Ma pełnić swoją funkcję bez wynagrodzenia.

Jak poinformowała we wtorkowym komunikacie Energa, "19 kwietnia br. akcjonariusz większościowy Spółki, PKN ORLEN S.A. (...), złożył oświadczenie o powołaniu na podstawie art. 385 § 2 Kodeksu spółek handlowych oraz § 17 ust. 3 Statutu Spółki z dniem 20 kwietnia 2022 roku do Rady Nadzorczej Spółki VI wspólnej kadencji Pana Daniela Obajtka".

Wskazano, że Obajtek "będzie pełnił funkcję w Radzie Nadzorczej spółki bez wynagrodzenia".

Daniel Obajtek - kim jest?

Daniel Obajtek jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PKN Orlen od 6 lutego 2018 r. - przypomniano. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 r., pełnił funkcję prezesa zarządu Grupy Energa. W latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dodano, że Obajtek doprowadził do przejęcia kapitałowego Grupy Energa oraz prowadzi proces fuzji z Grupą Lotos i PGNiG.

Obajtek jest absolwentem Executive MBA organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i walidowanego przez IAE Aix-Marseille Graduate School of Management. Jest członkiem Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Krynicy i przewodniczącym Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

"Pan Daniel Obajtek nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energa SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS" - podano w komunikacie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości