Brytyjczycy wybierają parlament. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


Brytyjczycy wybierają dziś parlament, a w TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się, jak ich decyzje wpłyną na życie polskich imigrantów na Wyspach. Przyglądamy się także wyborom w Polsce i sprawdzamy również, jakie propozycje gospodarcze mają polscy kandydaci na stanowisko prezydenta.

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się wybory parlamentarne, które według sondaży nie dadzą żadnej z partii większości w Izbie Gmin. Głosowanie zakończy się o godzinie 22 i niedługo potem należy spodziewać się pierwszych cząstkowych wyników.

Ważne wybory

W przedwyborczych analizach brytyjskie media podkreślały, że przyszły gabinet stworzy lider tej partii, której uda się w Izbie Gmin zebrać największe poparcie. Zwracano uwagę, że nie musi to być przywódca ugrupowania, które zdobędzie największą liczbę mandatów. Brany jest też pod uwagę scenariusz rządu mniejszościowego. W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami sprawdzamy, jak wynik wyborów w Wielkiej Brytanii przełoży się na codzienne życie polskich imigrantów, a także co decyzja Brytyjczyków będzie oznaczała dla przyszłości Unii Europejskiej.

Prezydent a gospodarka

W niedzielę 10 maja będą głosować też Polacy, którzy wybiorą prezydenta. W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, co poszczególni kandydaci mówią o gospodarce i jakie są ich pomysły na to, aby nasz kraj rozwijał się szybciej, a pracownikom i przedsiębiorcom żyło się lepiej.

Wojna na Ukrainie

W środę w Mińsku odbyło się spotkanie grupy kontaktowej, które zajmuje się rozwiązaniem konfliktu w Donbasie. W TVN24 Biznes i Świat śledzimy najnowsze wydarzenia na wschodzie Ukrainy. A ekspertów pytamy, czy prace przedstawicieli OBWE, Ukrainy i Rosji mogą przynieść pozytywny rezultat.

Autor: red. / Źródło: tvn24bis.pl,