Znamy zwyciężczynie konkursu Bizneswoman Roku

XI edycja konkursu Bizneswoman Roku
XI edycja konkursu Bizneswoman Roku
mat. prasowe
mat. prasoweXI edycja konkursu Bizneswoman Roku

Już po raz jedenasty Fundacja Sukces Pisany Szminką zorganizowała konkurs Bizneswoman Roku, aby nagrodzić kobiety działające w biznesie i nauce. Przyznano nagrody w kategoriach otwartych: Biznes Roku, Start-up Roku, Pomysł na Start / Biznes Lokalny, Liderka w Nowych Technologiach oraz Działalność Społeczna.

Wśród wyłonionych projektów w tegorocznej edycji znalazły się między innymi kraftowe herbaty w ekologicznych opakowaniach, innowacyjna Uvera, która w przeciwieństwie do standardowych filtrów UV nie niszczy morskiego ekosystemu, ekologiczna ochrona produktów przed mikroorganizmami, a także poduszki, pufy, zabawki, akcesoria z łusek zbóż, ziół i ziaren.

Laureatki XI edycji konkursu

W kategoriach otwartych XI edycji konkursu Bizneswoman Roku, organizowanego przez Fundację Sukcesu Pisanego Szminką laureatkami zostały: KATEGORIA BIZNES ROKU

Firma - przychód powyżej 10 milionów złotych, laureatką w tej kategorii została:

- Anna Krajewska, Salad Story. Pomysł zakłada dostęp do smacznego, ale jednocześnie dobrze zbilansowanego i zrobionego z najlepszych składników jedzenia w przystępnej cenie. Obecnie sieć liczy 45 lokali. Firma - przychód poniżej 10 milionów złotych, nagroda główna powędrowała do:

- Moniki Kowal, SOTI Natural. SOTI Natural to kraftowe herbaty w wygodnych ekologicznych opakowaniach. Jak możemy przeczytać w komunikacie, to jedyny na świecie napój, który posiada 340 mg antyoksydantów powstałych w wyniku procesu parzenia liści herbaty. KATEGORIA START-UP ROKU

W kategorii Start-up Roku Jury po raz pierwszy w historii konkursu przyznało ex aequo nagrody dla:

- Katarzyny Boryckiej-Kiciak, QASIS Diagnostics. OASIS Diagnostics rozwija nową innowacyjną metodę diagnostyczną ONIRY, dzięki której możliwe będzie wczesne wykrywanie urazów mięśni miednicy, często towarzyszących porodom siłami natury. - Katarzyny Przybył, XOXO Solutions. XOXO WiFi doskonale przydaje się, gdy w czasie jednej podróży odwiedzamy kilka krajów. Bez żadnej nowej konfiguracji już przy przekraczaniu granicy router przełącza nas do nowego, najmocniejszego lokalnego operatora. XOXO WiFi uniezależnia nas od wolnego, hotelowego WiFi i publicznych hot-spotów. KATEGORIA POMYSŁ NA START / BIZNES LOKALNY

Nagrodę przyznano:

- Justynie Borskiej, JAMINO LDT. Firma zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju naturalnych poduszek, puf, akcesoriów i zabawek wypełnionych łuskami zbóż, ziołami oraz ziarnami. Produkty są wytwarzane zgodnie z polityką zero waste. Wyróżnienie powędrowało zaś do Julii Święch i Weroniki Zimny z Agencji Ogień. Agencja wspiera młodych ludzi w rozpoczęciu życia zawodowego i znalezieniu dobrej pracy. Jednocześnie pomaga firmom i organizacjom w rekrutacji młodego pokolenia. KATEGORIA LIDERKA W NOWYCH TECHNOLOGIACH

Nagrodzoną została Magdalena Jander, Uvera. Filtry UV stosowane na co dzień niszczą ekosystem morski. Uvera jest fuzją innowacji, kreatywności oraz interdyscyplinarnego podejścia do ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym UVA-UVB-UVC. Misją firmy jest dostarczenie społeczeństwu naturalnych i bezpiecznych substancji kosmetycznych chroniących przed promieniowaniem słonecznym, które jednocześnie zmniejszają negatywny wpływ na środowisko. Wyróżnienie przyznano Annie Ogar, Insignes Labs. Spółka zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych komponentów z zakresu chemii specjalistycznej, pozwalających na trwałe i skuteczne zabezpieczanie produktów przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów (bakterii i grzybów). Celem spółki jest wdrażanie technologii zapewniających aktywną ochronę przed niebezpiecznymi mikroorganizmami. KATEGORIA DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

Nagrodę główną przyznano Marii Lipiak, prezes Fundacji Leżę i Pracuję, która działa od 2017 roku jako przedsiębiorstwo społeczne. Jest również pierwszą agencją marketingową, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. Wyróżniono:

- Jadwigę Jagieło, założycielkę Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Jej misją jest wspólne działanie na rzecz dzieci i rodzin, szczególnie tym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej - objętych działaniami pomocy społecznej, służb wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. - Magdalenę Lesiewicz, założycielkę i prezes Fundacji Onkorejs - Wybieram Życie. Fundacja organizuje rejsy dla osób onkologicznych w których do tej pory uczestniczyło już prawie 200 osób, a także cztery ogólnopolskie marsze pt. OnkoRejs Granicami Polski. OnkoRejs pokazuje też, że nie ważne czy jest się chorym czy zdrowym - warto cieszyć się każdą minutą swojego życia i szkoda marnować cenny czas na negatywne myśli.

Zwycięzców kategorii zamkniętych poznamy w połowie marca.

Jury konkursu

Konkurs Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku to najstarsza i największa w Polsce inicjatywa, która do tej pory nagrodziła 90 przedsiębiorczych osób. Jego pomysłodawczynią, 11 lat temu, była prezes Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Olga Kozierowska.

Inicjatywa ma na celu docenienie Polek, które nie boją się realizować odważnych biznesowych, społecznych i kulturalnych projektów, a także nagłośnienie ich na skalę ogólnopolską.

Finalistki, a następnie laureatki wybiera jury składające się z kobiet i mężczyzn reprezentujących największe firmy w Polsce i na świecie pod przewodnictwem dr Ireny Eris. To grono osób z różnymi doświadczeniami co pozwala na dokonanie najlepszego wyboru.

W jury zasiadają:

- Dominika Bettman,

- Jarosław Dąbrowski,

- Magdalena Dziewguć,

- dr Irena Eris,

- Izabela Tworzydło,

- Iva Georgijew,

- Aniel Hejnowska,

- Kamila Kaliszyk,

- Piotr Korycki,

- Tomasz Ludwicki,

- Andrzej Matuszyński,

- Tomasz Rudolf,

- Ewa Rumińska-Zimny,

- Leszek Stypułkowski,

- Łukasz Zembowicz,

- Katarzyna Wilkołaska-Żuromska,

- Marta Życińska.

TVN Discovery jest patronem medialnym konkursu Bizneswoman Roku.

Źródło: mat. prasowe

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości