Partia produktu wycofana z Biedronki. Wykryto bakterię

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik ministerstwa o klientach bez maseczek
Rzecznik ministerstwa o klientach bez maseczekTVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik ministerstwa o klientach bez maseczek

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu jednej partii boczku wędzonego. Produkt był dostępny w sklepach Biedronka. W trakcie badań urzędowych wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes.

"Obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w 2 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - czytamy w komunikacie GIS. Stanowi ona zagrożenie głównie dla kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Partia boczku wycofana z obrotu

Wycofanie z obrotu dotyczy "boczku wędzonego" marki Kraina Wędlin, o numerze partii: 242.130649/73. Termin przydatności do spożycia 12.07.2020 / 13.07.2020. Producentem jest spółka Goodvalley z Przechlewa, a dystrybutorem Jeronimo Martins Polska S.A., do której należy sieć Biedronka.

GIS

GIS poinformował, że "firma Goodvalley Sp. z o.o. oraz Jeronimo Martins Polska rozpoczęły procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niewłaściwych wynikach badań produktu". "Informacja dla klientów zostanie zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł. Producent ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktu z rynku" - dodano w komunikacie.

Ponadto Inspektorat zapewnił, że "organy urzędowej kontroli żywności nadzorują proces wycofania z rynku kwestionowanego boczku oraz weryfikują działania podejmowane przez zaangażowane podmioty".

Przedstawiciele GIS-u radzą, by w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, skontaktować się z lekarzem. "Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony" - dodali.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości