TVN24 Biznes | Z kraju

Utrudnienia w dużych bankach. "Najlepiej wypłać gotówkę"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik rządu Piotr Mueller o inflacji i pomocy dla kredytobiorców
Rzecznik rządu Piotr Mueller o inflacji i pomocy dla kredytobiorcówTVN24
wideo 2/8
TVN24Rzecznik rządu Piotr Mueller o inflacji i pomocy dla kredytobiorców

Bank Pekao, ING Bank Śląski, mBank, BNP Paribas, Alior Bank oraz BOŚ Bank - to banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia. Część z nich nie będzie miała dostępu do bankowości internetowej i mobilnej oraz nie będzie mogła zapłacić kartą.

Bank Pekao

W piątek od godz. 23.30 do godz. 6.00 w sobotę klienci Banku Pekao nie zalogują się do serwisu Pekao24, nie skorzystają z aplikacji PeoPay, Pekao24Makler i platformy eTrader Pekao. Powodem są prace serwisowe. Jednocześnie zapewniono, że w tym czasie "karty, bankomaty będą działać prawidłowo".

ING Bank Śląski

W sobotę od godz. 23.30 do godz. 6.00 w niedzielę klienci ING Banku Śląskiego mogą napotkać problem m.in. z korzystaniem z wpłatomatów, także wpłat blikiem oraz realizacją transakcji kartowych - płatności w terminalach, korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów.

Ponadto w tym czasie nie będzie można: realizować płatności kartą w Internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, nadawać numerów PIN do kart płatniczych i kredytowych, wykonać płatności natychmiastowych (Express ELIXIR i BlueCash) i przelewów na telefon Blik, wykonać płatności natychmiastowych Płać z ING oraz realizować płatności blikiem.

mBank

Na utrudnienia muszą się też przygotować klienci mBanku. W sobotę, w godz. 2.00-7.30, nie zapłacą kartą i nie wypłacą gotówki z bankomatu. Ponadto w godz. 2.00-9.30, nie będzie możliwości dokonania płatności za zakupy w internecie.

Pomiędzy godz. 2.00 a godz. 9.30 klienci mBanku nie zalogują się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. "Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

BNP Paribas

W piątek od godz. 21.00 do godz. 23:59 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

Alior Bank

W piątek od godz. 23.00 do godz. 10.00 w sobotę strona internetowa banku, aplikacja Alior Mobile, Alior Online, usługa Blik, BusinessPro oraz Kantor Walutowy będą niedostępne.

Bank Ochrony Środowiska

W piątek od godz. 20.00 do godz. 4.00 w sobotę system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. W tym czasie infolinia banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Koledzy, przebudźcie się". Premier Mateusz Morawiecki na Impact'22
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości