Z kraju

Z Netii do T-Mobile Polska. Nowym prezesem Adam Sawicki

Z kraju

T-Mobile PolskaAdam Sawicki nowym prezesem T-Mobile Polska

Adam Sawicki został nominowany na stanowisko prezesa T-Mobile Polska, które obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku. Zastąpi na tym stanowisku Zachariasa Piperidisa, członka zarządu ds. operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który od 1 listopada 2014 pełni również tymczasową funkcję prezesa T-Mobile Polska.

Sawicki będzie raportował bezpośrednio do Claudii Nemat, członka Zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialnej za Europę i Technologię.

Duże doświadczenie

- Jestem przekonana, że Adam Sawicki, który stanie na czele T-Mobile Polska, to właściwy człowiek do zmierzenia się z polskim rynkiem i branżą telekomunikacyjną. Jego rozległe międzynarodowe doświadczenie w obszarach dla klientów biznesowych i indywidualnych oraz na stanowisku Prezesa GTS Central Europe, wesprze integrację z GTS, który ostatnio pozyskaliśmy oraz idealnie wpisuje się w projekt "Lead in Business" – kluczowy element strategii DT - powiedziała Claudia Nemat.

- Już teraz chciałabym podziękować Zachariasowi Piperidisowi za jego ciężką pracę na stanowisku tymczasowego Prezesa T-Mobile Polska. Wykazał się olbrzymim entuzjazmem w realizacji zadań na polskim rynku, na którym nie brakuje wyzwań - dodała.

Prezes Netii

Adam Sawicki jest obecnie dyrektorem generalnym i prezesem Netii, drugiego największego operatora sieci stacjonarnej w Polsce. Od 2008 do 2011 roku był prezesem GTS Central Europe. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa Ruch Internet.

Piastował wysokie stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), zdobywał doświadczenie w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej. W tym czasie brał udział w wielu projektach, w tym obejmujących strategiczne przekształcenia operatorów, zarówno na rynku obsługi klientów biznesowych (B2B), jak i indywidualnych (B2C).

Sawicki karierę zawodową i międzynarodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel, w Sztokholmie, jako konsultant w Departamencie Rozwoju Biznesu.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: T-Mobile Polska