Rusza kolejna edycja konkursu EY Przedsiębiorca Roku

Z kraju

Marcin Grzymkowski Przesiędbiorcą Roku EY
wideo 2/5

Do 15 czerwca można się zgłaszać do konkursu EY Przedsiębiorca Roku, organizowanego w Polsce już po raz 15. Jednym z partnerów polskiej edycji jest TVN24 BiS.

Przedsiębiorcy mogą startować w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału EY World Enterpreneur of the Year w Monte Carlo. Udział w konkursie jest bezpłatny. Do kategorii Produkcja i Usługi mogą się zgłaszać przedsiębiorcy zarządzający firmami, które funkcjonują na polskim rynku od co najmniej pięciu lat, z przychodami ze sprzedaży przekraczającymi 20 mln zł.

Kategoria Nowe Technologie/Innowacyjność skierowana jest do przedsiębiorców, których firmy charakteryzuje innowacyjne podejście do biznesu przy wykorzystaniu wiedzy i technologii. Kandydaci startujący w tej kategorii muszą działać na polskim rynku minimum dwa lata, natomiast przychody ze sprzedaży powinny przekraczać 5 mln zł.

W kategorii Nowy Biznes mogą startować twórcy młodych firm, które działają na polskim rynku od dwóch do pięciu lat.

Dla kogo jest ten konkurs?

W konkursie może wziąć udział właściciel, współwłaściciel, twórca przedsiębiorstwa lub jego sukcesor, który aktywnie uczestniczy w zarządzaniu polską, prywatną firmą. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz aplikacyjny, który jest dostępny na stronie internetowej www.przedsiebiorcaroku.pl i przesłać go do 15 czerwca. Rozstrzygnięcie 15. edycji nastąpi w listopadzie.

Zwycięzcą 14. edycji konkursu został Marcin Grzymkowski, założyciel firmy eobuwie.pl.

– To pierwszy raz, kiedy zdobywcą tytułu EY Przedsiębiorca Roku został laureat kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność. Marcin Grzymkowski wprowadził tradycyjną firmę rodzinną, w cyfrowy biznes na miarę XXI wieku i planuje zdobyć pozycję lidera w Europie Środkowej i Wschodniej w swoim obszarze. Mam nadzieję, że jego potencjał dostrzeże także międzynarodowe jury w Monte Carlo – mówi Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Programu EY Przedsiębiorca Roku.

Wśród laureatów poprzednich edycji znaleźli się także: Krzysztof Pawłowski (Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu), Zbigniew Sosnowski (Kross), Tadeusz Winkowski (Quad/Graphics), Maciej Duda (Polski Koncern Mięsny DUDA), Dariusz Miłek (CCC), Michał Kiciński i Marcin Iwiński (CD Projekt), Piotr Mikrut (Śnieżka), Ryszard Florek (FAKRO), Krzysztof Pawiński (Grupa Maspex), Ewald Raben (Grupa Raben), Andrzej Wiśniowski (WIŚNIOWSKI), Adam Krzanowski (Grupa Nowy Styl) oraz Paweł Buszman (American Heart of Poland). Partnerami jubileuszowej, 15. polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku są: PKO Bank Polski, Polski Fundusz Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Harvard Business Review Polska, "Gazeta Wyborcza", "Puls Biznesu" oraz TVN24 BiS. Na świecie konkurs odbywa się w 60 państwach.

Autor: red./ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiS