Duże zmiany dla pasażerów popularnej linii lotniczej. Zaczną obowiązywać za kilka dni

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom
Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-RadomTVN24
wideo 2/6
TVN24Horała o połączeniach z lotniska Warszawa-Radom

Wizz Air od 12 czerwca wprowadza zmiany w odprawach. Skrócony zostanie czas na dokonanie bezpłatnej odprawy przez internet dla pasażerów, którzy nie wykupili miejsca w ramach rezerwacji. Węgierski Wizz Air to obok Ryanaira i Polskich Linii Lotniczych LOT najpopularniejsza linia lotnicza w Polsce.

Linia lotnicza Wizz Air na swojej stronie internetowej zamieściła "ważne informacje dotyczące odprawy". Jak wskazano, już za kilka dni, bo od 12 czerwca 2023 roku bezpłatna oprawa online będzie dostępna od 24 do 3 godzin przed rozkładową godziną odlotu, jeśli nie wykupiono miejsca w ramach rezerwacji. Odprawy można dokonać za pośrednictwem aplikacji oraz strony internetowej przewoźnika.

Obecnie bezpłatna odprawa online jest możliwa 48 godzin przed wylotem. Oznacza to, że po wejściu w życie zmian, pasażerowie będą mieli mniej czasu na bezpłatną odprawę przez internet. Dotyczy to wyłącznie pasażerów, którzy podczas zakupu biletu nie zdecydowali się na wykupienie dodatkowej usługi - możliwości samodzielnego wybrania miejsca w samolocie.

Po przekroczeniu czasu na bezpłatną odprawę przez internet, pasażer będzie musiał się odprawić na lotnisku za dopłatą. Jak czytamy na stronie węgierskiej linii lotniczej, odprawa na lotnisku to koszt 40 euro za jeden lot, czyli równowartość około 180 zł.

Ci, którzy decydują się na wykupienie miejsca podczas rezerwacji, mogą dokonać bezpłatnej odprawy od 30 dni do 3 godzin przed rozkładową godziną odlotu.

Najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce

Z ostatnich dostępnych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że Wizz Air w 2022 roku jest jedną z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce. W 2022 roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym obsłużono ponad 7,6 miliona pasażerów węgierskiego przewoźnika. Wizz Air zajął po tym względem trzecie miejsce.

Na pierwszym miejscu sklasyfikowano irlandzkiego Ryanaira - ponad 13,3 miliona pasażerów. Drugie miejsce zajęły Polskie Linie Lotnicze LOT - blisko 8,5 miliona pasażerów. Tuż za podium znalazła się niemiecka Lufthansa - ponad 1,5 miliona pasażerów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości