Zadba o zdrowie, pomoże w komunikacji. Te urządzenia podbijają chiński rynek

Tech

Urządzenia mobilne pomagają w codziennej aktywności sportowej

Światowy rynek urządzeń "do noszenia" rośnie w szybkim tempie. Według prognoz International Data Corporation na świecie osiągnie on w tym roku poziom kilkudziesięciu milionów oferowanych produktów. Na rynek ten weszli już międzynarodowi gracze tacy jak chiński Xiaomi czy Apple. Szczególnie pod względem popytu i podaży na czoło wysuwają się tu Chiny. W oparciu o dane SCMP serwis "Business Insider" przedstawia ranking pięciu najpopularniejszych w Chinach urządzeń "do noszenia".

Bong X

Bong to marka, która koncentruje się na śledzeniu danych dotyczących zdrowia użytkownika urządzeń. Firma skupiona jest na rozwoju baterii o przedłużonym działaniu, dbając jednocześnie o przystępność cenową swoich urządzeń - czytamy. Najnowsza wersja urządzenia Bong X (kosztuje 22-36 dolarów) obsługuje zarówno system iOS jak i Android.

Huawei Talk Band 2

Tej telekomunikacyjny gigant produkuje szereg urządzeń nadających się do noszenia. Najbardziej popularnym z nich jest Talk Band 2 (cena: 64-142 dolary). Jest kompatybilny zarówno z Androidem jak i z iOS. Obsługuje wiele aplikacji, w tym te dotyczące zdrowia, ale też aplikacje społecznościowe.

Xiaomi Mi Fitness Band

Największych w Chinach producent smartfonów - Xiaomi - od dawna stara się zróżnicować swoją produkcję podstawową. Urządzenie Mi Fitness Band (cena: 12 dolarów) było jednym z pierwszych produktów tej firmy nie związanych ze smartfonami. Początkowo dostępne tylko z Androidem, teraz wspiera też iOS.

Misfit Shine

Urządzenie współfinansowane przed byłego szefa Apple Johna Sculleya obsługuje zarówno system operacyjny iOS jak i Android. Kosztujący 112 dolarów produkt może śledzić jednocześnie wiele aktywności - bieganie, pływanie, spadnie. Jest powszechnie uważany za jedno z najlepszych tego typu urządzeń.

Apple Watch

Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition. Odpowiednio każda z wersji cechuje się dwoma rozmiarami koperty - 38 i 42 milimetry. Zegarki posiadają tę samą specyfikację techniczną, różniąc się natomiast paskami i komponentami, z których zostały one wykonane.

Inteligentny zegarek umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika czy sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Cena zaczyna się on nieco ponad 300 dolarów.

Autor: mn / Źródło: Business Insider