Seria P40 Huawei, czyli potężne smartfony fotograficzne dla każdego

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
Artykuł sponsorowany
Źródło:
Huawei
HuaweiPotężne smartfony fotograficzne dla każdego

Flagowe modele z serii Huawei P40, wspierane przez procesor Kirin 990 5G, najpotężniejszy układ autorstwa Huawei, oraz algorytmy sztucznej inteligencji, umożliwiają teraz wykonanie zdjęć o niespotykanej dotąd liczbie detali. Nowe telefony biją też rekordy w zakresie zoomu – model P40 Pro oferuje nawet 50-krotny zoom cyfrowy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Huawei P40 to najnowsza generacja przedstawicieli serii P, znanej z potężnej, fotograficznej siły. Nowe smartfony z serii Huawei P40 reprezentują możliwości fotografii jutra – oferują jeszcze mocniejsze, w porównaniu do poprzedniej generacji, parametry aparatów fotograficznych oraz szereg innowacyjnych rozwiązań gwarantujących wysoką ostrość zdjęć nawet w słabym świetle i niespotykane dotąd możliwości edycji zdjęć. Zawdzięczają to aparatowi fotograficznemu Ultra Vision opracowany we współpracy z marką Leica.

Wysoką jakość zdjęć i wideo wykonywanych przez smartfony serii Huawei P40 wspiera również najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 990 5G. Jest on oparty na innowacyjnej architekturze Da Vinci, która umożliwia efektywniejszą pracę smartfona wspomaganą przez sztuczną inteligencję. Algorytmy AI wspierają pracę aparatu fotograficznego m.in. poprzez przestrzenną redukcję szumów z filtrowaniem 3D, a także oferują innowacyjne możliwości edycji zdjęć.

Nowe telefony od giganta z Shenzen to nie tylko doskonałe aparaty. To również potężny procesor oraz algorytmy sztucznej inteligencji, którym smartfony serii P zawdzięczają swoją prędkość i niezawodność. Poszczególne modele różnią się od siebie tak by dopasować się do zróznicowanych potrzeb klientów.

Klasa ekonomiczna w wielkim stylu

Na serię smartfonów składają się: P40 Pro, P40, P40 Lite, P40 Lite E. Ten ostatni to nowa, ekonomiczna propozycja od Huawei. Telefon ten oferuje wysokie parametry, między innymi potrójny aparat fotograficzny 48 MP oraz pojemną baterię 4000 mAh, a jego rekomendowana cena detaliczna wynosi 699 zł.

Płynne działanie smartfona P40 lite E zapewnia potężna pamięć operacyjna o pojemności 4 GB oraz 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 512 GB poprzez dodanie karty microSD. Czytnik linii papilarnych został umieszczony na tylnej obudowie telefonu. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach: niebieskim i czarnym. Ekonomiczny I zarazem dobrze wyposażony telefon jest nowością, która z pewnością szybko stanie się hitem np. jako wydajny i "gadżeciarski" telefon dla dziecka.

Innowacje dla każdego

Z kolei smartfon P40 lite jest dowodem na to, że nie tylko modele Pro, ale także lite, oferują użytkownikom innowacyjne funkcje fotografii mobilnej. Nowy smartfon został wyposażony w zaawansowany aparat fotograficzny złożony z czterech obiektywów. Aparat oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję, między innymi funkcję AI HDR+, które gwarantują wysoką jakość zdjęć nawet w słabym świetle, a także w przypadku zdjęć wykonywanych pod światło.

Wyróżnia się atrakcyjną ceną – 999 zł i oferuje wysokiej klasy aparat fotograficzny oraz szereg flagowych rozwiązań, m.in. baterię o pojemności 4200 mAh oraz dużą pamięć – 6 GB RAM + 128 GB ROM. Użytkownik może więc cieszyć się niezawodnym działaniem smartfona nawet przez cały dzień, na jednym ładowaniu baterii. Huawei P40 lite został wyposażony w wyświetlacz o rozmiarze 6,39 cala i formacie 19,5:9. Dzięki umieszczeniu przedniego aparatu bezpośrednio w rogu wyświetlacza, ekran Huawei P40 lite E zajmuje aż 90,15% powierzchni przedniego panelu, co pozwala użytkownikowi cieszyć się maksymalnie dużą powierzchnią do wyświetlania treści.

P40 Lite to telefon dla uzytkowników indywidualnych ceniących sobie jakość zdjęć oraz niezawodność i innowacyjność.

Dla miłośników fotografii

Kolejny model, P40 to wersja dla miłośników innowacji. Dzięki 24HR Super Definition możliwe jest wykonanie perfekcyjnych zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Funkcja Super Portrait Photography natomiast pozwala na wykonanie perfekcyjnych zdjęć portretowych.

Wysoką jakość zdjęć i wideo wykonywanych przez smartfony Huawei P40 wspiera również najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 990 5G. Jest on oparty na innowacyjnej architekturze Da Vinci, która umożliwia efektywniejszą pracę smartfona wspomaganą przez sztuczną inteligencję. Algorytmy AI wspierają pracę aparatu fotograficznego m.in. poprzez przestrzenną redukcję szumów z filtrowaniem 3D, a także oferują innowacyjne możliwości edycji zdjęć. Dodatkowo udoskonalona stabilizacja optyczna OIS w aparacie oraz stabilizacja obrazu wspierana przez sztuczną inteligencję AIS minimalizują zakłócenia wywołane przez drgania ręki podczas wykonywania zdjęć, a także podczas rejestrowania wideo w jakości 4K przy płynności 60fp.

Podczas nagrywania filmów funkcje AI umożliwiają łatwe usuwanie rozbłysków obiektywu i przypadkowych przechodniów uchwyconych w kadrze. Ponadto, wraz ze zmianą ostrości rejestrator dźwięku płynnie podąża za obiektem, dzięki czemu możemy w pełni realizować swoje twórcze inspiracje. To doskonałe narzędzie dla twórców, influencerów, osób często udostępniających treści wideo i foto w internecie. Cena modelu P40 to 2999 złotych.

Najpotężniejszy z rodziny

Prawdziwą perełką serii jest jednak model Huawei P40 Pro. Wyposażony jest on w system czterech obiektywów: głównego o rozdzielczości 50 MP (f/1,8), ultraszerokokątnego Cine Camera o rozdzielczości 40 MP i z przesłoną f/1,8, obiektywu do pomiaru przestrzeni kadru oraz 12 MP teleobiektywu peryskopowego SuperSensing Zoom (f/3,4). Teleobiektyw umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem cyfrowym.

Aparat fotograficzny smartfona Huawei P40 Pro wspierany jest przez technologię SuperSensing Cine Camera, a obiektyw główny i szerokokątny wyposażone zostały w superczuły sensor o wysokiej wartości ISO 51200, który umożliwia rejestrowanie filmów o rozszerzonym zakresie dynamiki, a także w superzwolnionym tempie 7680 klatek na sekundę i odtwarzanie w tempie 1/256 rzeczywistej prędkości. Dzięki tej funkcji można zaobserwować detale szybko poruszającego się otoczenia, którego ludzkie oko nie mogłoby dostrzec. System aparatu obsługuje również filmy poklatkowe 4K Ultra-Wide-Angle, nawet w bardzo słabym świetle.

To idealny aparat dla miłośników fotografii cyfrowej, ale także dla osób, które prowadzą social media. Piękne zdjęcia z pewnością będą wizytówką naszego fanpage czy Instagrama. Cena najbardziej zaawansowanej technologicznej wersji to 4299 zł.

Co warte podkreślenia, wszyscy nabywcy nowych smartfonów Huawei będą mogli skorzystać z bogatej oferty serwisowej, m.in. 24-miesięcznej gwarancji honorowanej przez autoryzowane salony Huawei, również wtedy, gdy użytkownik wprowadził zmiany w oprogramowaniu telefonu, bezpłatnego serwisu door-to-door oraz z dedykowanej pomocy telefonicznej lub poprzez czat z konsultantem.

Autor:Artykuł sponsorowany

Źródło: Huawei

Źródło zdjęcia głównego: Huawei