Samsung powołał nowego szefa działu ds. smartfonów

Tech

samsung.comSamsung S6 Edge Plus

Wieloletni szef oddziału Samsunga zajmującego się smartfonami J.K. Shin zostanie zastąpiony na stanowisku przez D.J. Koha - poinformował we wtorek koncern. Analitycy szacują, że zmiana była wymuszona słabszymi wynikami sprzedaży urządzeń mobilnych.

Samsung zapewnia, że J.K. Shin pozostanie szefem całego działu urządzeń mobilnych i będzie odpowiadał za długoterminową strategię rozwoju. Dodatkowo zatrzyma funkcję wicedyrektora naczelnego koncernu.

Ucieczka przed konkurencją

Agencja Reutera zwraca uwagę, że zmiany wskazują, iż Samsung chce odwrócić niekorzystne trendy na rynku smartfonów, gdzie musi konkurować z takimi koncernami jak Apple, Huawei czy Xiaomi.

- Prawdą jest, że Shin osiągał niewiarygodne sukcesy w przeszłości, jednak niepodważalnym jest fakt, iż wyniki Galaxy S6 (najnowszy flagowy smartfon firmy) były poniżej oczekiwań, dlatego potrzeba było nowego szefostwa" - tłumaczył ekonomista profesor Kim Sang-jo. "Dzisiejsze nominacje są sygnałem, że należy wypracować system zarządzania, który aktywniej odpowie na wyzwania ze strony Xiaomi i innych chińskich firm - dodał południowokoreański ekonomista.

Zmiany

Reuters przypomina, że poza Shinem ze stanowiskiem pożegnał się też dotychczasowy szef oddziału ds. elektroniki konsumenckiej, zajmującego się m.in. telewizorami, B.K. Yoon. Jednak także one zachowa funkcję wicedyrektora naczelnego koncernu.

Shin stał na czele oddziału ds. smartfonów od 2009 roku. Analitycy przyznają, że odegrał kluczową rolę w osiągnięciu rekordowych zysków ze sprzedaży urządzeń z linii Galaxy. Jednak wysoki poziom sprzedaży zatrzymał się w zeszłym roku i zjawiska tego nie powstrzymały obniżki cen np. na flagowe smartfony - podkreśla Reuters. Analitycy szacują, że w najbliższym czasie Samsung będzie nadal tracił udziały na rynku urządzeń mobilnych.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: samsung.com