LG ogłosiło specyfikację nowego flagowego smartfona

Tech

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnymTVN24 BiS
wideo 2/3

Firma LG ogłosiła podczas konferencji na targach IFA w Berlinie specyfikację swojego nowego, flagowego smartfona. Nowy telefon trafi na rynek 21 września w Korei Południowej, a następnie do Ameryki i Europy.

Seria LG V to większe urządzenia i podzespoły o dużej wydajności. W przedstawionym na konferencji w Berlinie modelu LG V30, który ma być drugim w tym roku flagowym smartfonem marki, znajdzie się m. in. sześciocalowy wyświetlacz i podwójny aparat fotograficzny. LG zdecydowało się też na usunięcie wyjmowalnej baterii z urządzenia.

Nowy smartfon

Nowy telefon dostępny będzie w trzech kolorach: tytanowym, srebrnym oraz różowym. Będzie można ładować go bezprzewodowo, a startowa wersja systemu Android, jaką zobaczymy po uruchomieniu urządzenia, to Nougat (7.1.2).

LG V30 wyposażony będzie w cztery gigabajty pamięci RAM i będzie można kupić go w dwóch pojemnościach: 64 oraz 128GB. Telefon będzie również wspierał obsługę kart microSD o wielkości do 256 GB. Urządzenie będzie posiadało podwójny aparat fotograficzny z tyłu, który będzie mógł robić zdjęcia w rozdzielczości 16 i 13 megapikseli, podczas gdy rozdzielczość fotografii z przedniego aparatu to 5 megapikseli. Wyświetlacz telefonu będzie miał znacznie węższe krawędzie od modeli poprzedzających LG V30.

Nowy telefon LG trafi na rynek 21 września w Korei Południowej. Wkrótce po tej dacie będzie dostępny także dla konsumentów Ameryki Północnej, Azji, Afryki i Europy. Urządzenie ma kosztować około 700 dolarów.

Autor: MS / Źródło: PAP