Putin i Maduro dogadali się: ceny ropy mają wzrosnąć

Rynki

TVN24 Biznes i ŚwiatPutin i Maduro dogadali się: ceny ropy mają wzrosnąć

Prezydenci Rosji i Wenezueli Władimir Putin i Nicolas Maduro podczas spotkania w Pekinie porozumieli się w czwartek w sprawie podjęcia wspólnych działań, które mają doprowadzić do podwyższenia światowych cen ropy naftowej - poinformował Kreml.

- Niestabilne ceny ropy nie odpowiadają interesom obu krajów i jasne jest, że należy dołożyć starań w celu koordynacji wysiłków, które sprzyjałyby podwyżce (cen) paliw płynnych - powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując spotkanie obu prezydentów w stolicy Chin.

Procesy rynkowe

Putin podkreślił, jak dodał Pieskow, że "mogą być podjęte równoległe działania" dla wywarcia wpływu na dynamikę cen, chodzi bowiem o wpływanie na "procesy rynkowe". - Wchodzi w grę wiele czynników i wszystkie powinny być brane pod uwagę - dodał na zakończenie rzecznik Kremla, nie wyjaśniając, czy dwaj szefowie państw rozważali podczas spotkania podjęcie jakichś konkretnych wspólnych działań. Putin i Maduro przybyli do Pekinu, aby obejrzeć wielką defiladę wojskową zorganizowaną z okazji obchodzonej obecnie przez Chiny 70. rocznicy kapitulacji Japonii i zakończenia II wojny światowej na Dalekim Wschodzie.

Ropa naftowa tanieje. Jakie państwa cierpią najmocniej?TVN24 BiS

Autor: km / Źródło: PAP - Archiwum