Pomorze Zachodnie. Twój port na morzu europejskich możliwości

  5 lutego 2019

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. - Zrobię panu zdjęcie - woła czteroletnia Klara, która właśnie wyciągnęła mały zabawkowy aparat z "piasku na plaży" i zaczyna głośno się śmiać. "Piaskiem na plaży" jest duża kolorowa poduszka, a "łańcuchem bursztynu" (którym już Klara zaczęła się bawić) są długie taśmy małych ledowych światełek. Tak wygląda sala poznawania świata w szczecińskim przedszkolu "Tęczowa kraina".

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Dla pasażerów stojących na przystanku autobusowym w Szczecinku wciąż zaskakująca jest… cisza. Mimo że nadjeżdża duży miejski autobus, do którego za chwilę wsiądzie grupa kilkunastu osób, praktycznie go nie słychać. Nie słychać go, gdy jedzie ulicami miasta, nie słychać, gdy wyjeżdża z zajezdni autobusowej. Te prawie bezszelestne autobusy od kilku miesięcy jeżdżą ulicami Szczecinka.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Nowoczesne autobusy, zmodernizowane i ocieplone kamienice, zaawansowana utylizacja odpadów ściekowych - to początek długiej listy rozwiązań, jakie na Pomorzu Zachodnim pozwalają lepiej chronić środowisko. Wszystko dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Bóle kręgosłupa, problemy z poruszaniem się - wkrótce osoby borykające się z tymi problemami będą mogły skorzystać z nowatorskiego rozwiązania: profesjonalna rehabilitacja w domu przy użyciu nowoczesnych technologii. Nad innowacyjnym produktem pracuje firma ze Szczecina.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Innowacje - to słowo odmieniają przez wszystkie przypadki zarówno przedsiębiorcy, jak i eksperci zajmujący się gospodarką. Dziś bowiem bycie konkurencyjnym na rynku musi wiązać się z innowacyjnością: produktów, usług, rozwiązań. Aby budować silną gospodarkę Pomorza Zachodniego, samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 wspiera firmy, które stawiają na innowacje.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Tuż po siedemnastej mama 16-miesięcznego Maćka bierze syna na ręce i z uśmiechem wchodzi do pokoju, gdzie czekają już rozłożone na podłodze zabawki. Maciek rzuca piłkę i chwyta duże puzzle. Chłopiec właśnie wrócił ze żłobka, jego mama z pracy. To nowa dla nich sytuacja, bo jeszcze niedawno pani Joanna i jej synek spędzali całe dnie razem.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. 1100 km tras rowerowych, które połączą Pomorze Zachodnie wzdłuż i wszerz. Będą to 4 trasy długodystansowe. To spektakularny projekt, który pozwoli na zupełnie nowe, aktywne i nowoczesne odkrywanie Pomorza Zachodniego.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Sex bomb, sex bomb! - gdy w rytm przeboju Toma Jonesa aktorzy Teatru Polskiego rozpoczynają kolejną próbę swojego największego hitu, czyli spektaklu "Kogut w rosole" (bilety wykupione za każdym razem!), w pomieszczeniu obok sceny głównej możemy zobaczyć niezwykłą makietę.

  ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Rozbudowa teatru w Szczecinie, przebudowa zabytkowej promenady w Świnoujściu, budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego, czy rozbudowa średniowiecznego grodziska i podzamcza w Moryniu - to tylko niektóre z projektów, które w latach 2014-2020 otrzymały unijne wsparcie w kwocie ponad 110 milionów złotych. To potężny zastrzyk gotówki dla inicjatyw związanych z dziedzictwem kulturowym Pomorza Zachodniego.