Genewa 2017

  2 marca 2017

  Nowoczesne silniki Diesla są praktycznie tak samo "czyste" jak współczesne napędy benzynowe, a do tego emitują mniej CO2. W związku z tym wysokoprężne jednostki powinny pozostać na rynku – powiedział prezes Daimlera Dieter Zetsche.

  Podczas trwających targów motoryzacyjnych w Genewie wystawcy prezentują nie tylko tradycyjne samochody, ale wizje projektantów związane z tym, czym będziemy jeździć w przyszłości. Część pojazdów przypomina te, które możemy znać z filmów science-fiction. Choć aut tych nie zobaczymy zapewne w tym roku, to warto im się przyjrzeć. Oto cztery "samochody przyszłości", które prezentują motoryzacyjni wizjonerzy.

  Szybkie, eleganckie, drogie, ekskluzywne, ale też mniejsze, bardziej ekonomiczne i tańsze - na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie można zobaczyć nowości światowej motoryzacji. Przedstawiamy 10 aut, na które warto zwrócić uwagę.

  - Współczesna motoryzacja idzie w kierunku, który jeszcze 10 lat temu był traktowany z przymrużeniem oka. Pojawiło się kilka chińskich startupów, które wystawiają samochody odpowiadające współczesnemu trendowi: są elektryczne i ekologiczne - mówił w "Otwarciu dnia" Jarosław Maznas, dziennikarz TVN Turbo. W TVN24 BiS rozmawialiśmy o rozpoczynających się wkrótce targach Genewa Motor Show 2017.

  Peugeot 3008 został wybrany europejskim samochodem roku 2017 przez międzynarodowe grono dziennikarzy motoryzacyjnych na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie - podała w czwartek agencja Associated Press.

  Na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie prezentowane są najnowsze modele aut. Wielbiciele czterech kółek czekają cały rok, by w trakcie tej obfitująca w premiery imprezy zobaczyć ofertę przygotowaną przez największych producentów. Największe emocje wzbudzają - wiadomo, to już teraz - bez wątpienia auta od takich producentów jak: Ferrari, McLaren, Pagani i Lamborghini.