"Jeśli masz plany na weekend, wypłać gotówkę". Banki ostrzegają przed utrudnieniami

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes UOKiK o ujemnym oprocentowaniu depozytówUOKiK
wideo 2/6
UOKiKPrezes UOKiK o ujemnym oprocentowaniu depozytów

Przerwy w płatnościach kartami oraz niedostępna bankowość internetowa i mobilna. To utrudnienia, na które w najbliższy weekend muszą się przygotować klienci kilku banków. Na liście znalazły się między innymi mBank, BNP Paribas oraz Bank Millennium.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę zostaną przeprowadzone prace techniczne. "Oznacza to, że część naszych usług będzie niedostępna. Dlatego jeśli masz plany na weekend, wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku.

W godzinach 2.00-8.30 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Ponadto, w godzinach 2.00-10.30, nie będzie możliwości wykonania płatności za zakupy w internecie.

W godzinach 2.00-10.30 niedostępne będą bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. W godzinach 1.30-11.00 klienci mBanku nie złożą żadnego wniosku.

BNP Paribas

W piątek od godziny 21.00 do soboty do godziny 5.00 systemy BiznesPl@net, GOmobile Biznes, BNP Paribas Connect Host to Host będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe.

To jednak nie koniec planowanych utrudnień w BNP Paribas. We wtorek od godziny 22.00 do godziny 2.00 w środę serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. "Podczas przerwowej niedostępności będzie wyświetlona strona umożliwiająca przejście do systemów transakcyjnych" - czytamy w komunikacie.

Bank Millennium

W najbliższą sobotę, w godzinach od 0.05-0.35, zostaną przeprowadzone prace serwisowe w aplikacji mobilnej Banku Millennium. W związku z tym niedostępne będzie logowanie do aplikacji oraz korzystanie z jej funkcji.

Getin Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godziny 23.50 do 7.00, prace techniczne będą prowadzone w Getin Banku. W tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 4.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Bank BPS

W piątek od godziny 23.00 do godziny 1.00 w sobotę z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS system bankowości elektronicznej będzie niedostępny.

Bank Pocztowy

W poniedziałek w nocy, od godziny 0.30 do godziny 1.00, będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których - jak poinformowano w komunikacie - "może występować krótkotrwały (kilkusekundowy) brak możliwości dokonania transakcji kartą".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock