TVN24 Biznes | Pieniądze

Kumulacja w Lotto rozbita - wyniki losowania. Wiemy, gdzie padła główna wygrana

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)
Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce (wideo z sierpnia 2021)TVN24
wideo 2/4
TVN24Rzecznik Totalizatora Sportowego o rekordowej wygranej w Eurojackpot w Polsce

W czwartkowym losowaniu Lotto padła jedna "szóstka" w wysokości niemal 10 milionów złotych. Totalizator Sportowy poinformował, że zwycięski zakład został zawarty w punkcie w Tarnowie Opolskim i jest to pierwsza tak wysoka wygrana w tej miejscowości.

Lotto 14.10.2021 - szczęśliwe liczby w losowaniu

Szczęśliwe liczby wylosowane 14 października w Lotto to: 1, 6, 11, 13, 22, 46. Jeden z graczy trafił "szóstkę" o wartości dokładnie 9 969 664,50 zł.

Gdzie padła "szóstka"?

"Zwycięski zakład został zawarty w punkcie Lotto przy ul. Dworcowej 9B w Tarnowie Opolskim. Warto podkreślić, że jest to pierwsza tak wysoka wygrana w tej miejscowości, a właściciel szczęśliwego kuponu jest już 1420. Lottomilionerem w naszym kraju" - napisał Totalizator Sportowy w komunikacie prasowym.

Należy jednak pamiętać, że zgodnie z przepisami od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek. Jest on pobierany w momencie wypłaty wygranej i odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego. 

W komunikacie dodano, że kumulacja rosła od 30 września. Ponadto "odnotowano ponad 360 tys. wygranych niższych stopni na kwotę ponad 12,7 mln zł".

Najwyższa wygrana

Najwyższa wygrana w historii Lotto padła w marcu 2017 roku w Skrzyszowie. Szczęśliwiec zgarnął wówczas 36,7 mln zł.

Lotto to gra kumulacyjna. Jeżeli w losowaniu nie padnie wygrana pierwszego stopnia, pula przechodzi na kolejne losowanie. Im więcej osób zagra, tym większa pula na wygrane.

Jeden zakład Lotto kosztuje 3 zł. Na kuponie należy skreślić 6 z 49 liczb, można to zrobić samodzielnie lub zagrać na chybił trafił.

Autor:kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości